Krevetka Wild Tiger - Caridina mariae

- Najdôležitejšie informácie
- Súvisiaci tovar6
- Krevetka Wild Tiger - Caridina mariaeskladom2,99 EUR2,49 EUR bez DPH
Wild Tiger sú krevetky v pôvodnej (tzv. divokej) forme. Pri použití mäkkej vody, alebo osmotickej vody s pridaním minerálov Saltyshrimp GH+ je ich chov pomerne nenáročný.
Predtým boli známe ako Caridina cantonensis, neskôr boli tigrie krevety opísané ako samostatný druh - Caridina mariae. Divoké tigrie krevety sa jednoducho rozmnožujú a ide o pôvodnú formu tigrých kreviet. Samičky dosahujú veľkosť asi 3 cm, samčeky sú menšie a štíhlejšie. Patria medzi obľúbené druhy a využívajú sa aj pri cielenom krížení s príbuznými druhmi. Majú priehľadné telo s čiernym alebo tmavohnedým tigrovým vzorom a pri niektorých jedincoch sú svetlo biele alebo žlté fliačky. Chvost máva žltý nádych.
Chov kreviet Wild Tiger
Tigrie krevety môžu byť chované v skupinách v akváriách s objemom viac ako 10 litrov, hlavne pre začiatočníkov však odporúčame akváriá od 20 litrov a viac. Mäkká, mierne kyslá voda je podmienkou pre úspešný chov a vývoj týchto kreviet. Tigrie krevety preferujú karbónovú tvrdosť (KH) približne 3 až 4 stupne. Ak sa voda z vodovodu nezhoduje s týmito hodnotami, môžeš nastaviť ideálne hodnoty vody pomocou vody z osmózy a minerálmi GH+ alebo GH/KH+. Na tmavom aktívnom substráte vyniknú farby a krevetky sa cítia lepšie. Takýto substrát navyše stabilizuje parametre vody. Teploty nad 25 °C znášajú horšie.
Socializácia s inými mierumilovnými krevetami, pokojnými rybami, krabmi a slimákmi zvyčajne funguje veľmi dobre za predpokladu, že im vyhovujú podobné parametre vody. Pri chove s rybami je potrebné zabezpečiť im viac skrýši v podobe machov či skál. Ak je to pre teba nežiadúce, pri chove s inými krevetami treba myslieť na to, aby nedochádzalo ku kríženiu. Vhodné sú Neocaridiny, Caridina Japonika, Mandarinkové krevety, Pinokiá či filtrujúce krevety. Tigre sa krížia s krystalkami – Crystal red, Crystal Black a ďalšími príbuznými druhmi Caridina cantonensis.
Rozmnožovanie kreviet Wild Tiger
Rozmnožiť Tigre sa ti môže podariť aj bez veľkého úsilia. Znie to dosť nebezpečne, ale tieto Tigre nikomu neublížia. Krevetky sa pária asi každých 5 až 6 týždňov. Po 20–40 dňoch nosenia vajíčok sa z nich liahnu priamo malé krevetky. Pre udržanie sýtych farieb je potrebná pravidelná selekcia.
Krmivo a doplnky pre krevetky Wild Tiger
Ak máš krevetky Wild Tiger v spoločenskom akváriu v malom množstve, napríklad do 10 ks, nemusíš ich špeciálne prikrmovať. Ak ich je viac, môžeš im dávať napríklad žihľavové granule, ktoré spadnú na dno a pomaly sa rozpadajú. Pri chove bez rýb, alebo len s malým počtom rýb odporúčame krmivá Shirakura Ebi Dama, Shrimp King Complete, alebo Glasgarten Shrimp Dinner, prípadne v kombinácii s ďalšími doplnkovými krmivami. V každom prípade je vhodným doplnkom pre krevetky dubové a bukové lístie a jelšové šišky, ktoré majú veľa pozitívnych účinkov na ich zdravie a chov. Spestriť jedálniček im môžeš aj mrazeným krmivom alebo očistenou a najemno nastrúhanou mrkvou. V akváriu sú krevetky skvelými pomocníkmi, lebo konzumujú aj odumreté časti rastlín, uhynuté živočíchy a riasy.
Krevetky Wild Tiger v skratke:
Vedecký názov: Caridina mariae Klotz, 2014
Synonymické názvy: Tiger Shrimp, Tiger wild,
Veľkosť pri predaji: od 12 mm
Max. veľkosť: 3 cm
Vek: až 2 roky
Sfarbenie: priehľadné s tigrovaním
Správanie: veľmi pokojná a mierumilovná
Odchov: jednoduchý
Krmivo: krmivo pre krevety, žihľavové granule, jemné mrazené krmivá, zelenina
Veľkosť nádrže: od 20 l
Optimálna teplota vody: 15–25 °C
Požadované pH: 5–7,5
Celková tvrdosť vody: 3 až 15 °
Uhličitanová tvrdosť: 3 až 5 °
Spolunažívanie: pokojné ryby, trpasličie krevety, slimáky a mušle
Náročnosť chovu: mierne náročná
Pôvod: Južná Čína