- Úvod
- Slimáky
Slimáky do akvária
Vyber si zaujímavé slimáky v našej akvaristike a už o 48 hodín ti môžu robiť radosť v tvojom akváriu. Mnohé z nich nie sú zaujímavé iba netradičným výzorom, sú ale aj veľmi prospešné. Čistia akvárium od rias, zostatkov krmiva a odpadových látok.
- Najširší výber slimákov, kreviet, rakov a krabov na Slovensku. Všetky sú v perfektnej kondícii a kvalite.
- Predávame len tovar, ktorý máme skladom a je ihneď pripravený k odoslaniu.
- Na produktovej stránke nájdeš všetky dôležité informácie o chove každého živočícha.
- Držíme stabilne výhodné ceny a niektoré druhy môžeš navyše získať ešte lacnejšie v akciových balíčkoch.
- Zaplatiť môžeš dobierkou, cez ComGate alebo prevodom.
- Tovar ti expresne dodáme kuriérom, zvyčajne do 2 pracovných dní v rámci SR a ČR.
- Možný je aj osobný odber - P. O. Hviezdoslava 50 C (Park Prosperity), 010 01 Žilina.
- Živočíchy starostlivo balíme do nami vyvinutého, špeciálneho boxu a garantujeme, že budú dodané v poriadku.
- AKCIA
- AKCIA
- AKCIA
- AKCIA
- AKCIA
- AKCIA
- AKCIA
Slimáky a ich chov v akváriu
Slimáky môžeš chovať v akváriách s objemom už od 10 litrov. Vyžadujú si minimálnu starostlivosť, takže sú vhodné aj pre malé akvária alebo akvária pre deti. Pozorovanie slimákov rôznych tvarov a farieb zaujme však nie len deti. Slimáky sú pre akvárium aj veľmi prospešné, čistia sklo, substrát, likvidujú zbytky krmiva po iných živočíchoch a odumreté časti rastlín. Sú nenahraditeľnými pomocníkmi a uľahčia ti veľa práce pri údržbe akvária. Veľká výhoda je tiež, že sú nenáročné a netreba im v akváriu vytvárať špeciálne podmienky.
Vkladanie slimákov do akvária
Pri vkladaní slimákov do akvária by si mal postupovať rovnako ako u všetkých iných živočíchov. Vyžaduje si to trocha trpezlivosti a nechať ich privyknúť na novú vodu postupne a pomaly. Slimáky vlož do väčšej nádoby a postupne (napr. každých 15 minút) prilievaj v malých množstvách vodu z akvária. Po 3–4 opakovaniach môžeš slimáky premiestniť do akvária. Dobré je im uľahčiť štart aj tým, že ich položíš správne otočené na dno tak, aby sa nemuseli ťažkopádne prevracať. Niektoré druhy potrebujú trocha viac času na to, kým sa osmelia a vylezú z ulity. Napriek tomu, že mnoho druhov má na ochranu tvrdú záklapku, niektoré živočíchy môžu byť pre ne nebezpečné. Spolužitie s dravými rybami a väčšími rakmi sa neodporúča.
Správne kŕmenie akváriových slimákov
Slimáky sa kŕmia predovšetkým riasami a zbytkami krmiva. V prípade ich nedostatku je však dobré ich raz do týždňa prikrmovať na dno klesajúcimi granulkami, alebo peletkami určenými pre krevety alebo raky. Radi si pochutnajú aj na sparenej žihľave, šaláte či inej zelenine. V tom prípade však treba nedojedené zbytky, ideálne do 24–48 hodín z akvária vybrať.
Rozmnožovanie slimákov
Slimáky sa rozmnožujú bez nutnosti nejakých zásahov viacerými spôsobmi. Niektoré druhy sa množia kladením až desiatok vajíčok, z ktorých sa liahnu po niekoľkých týždňoch malé slimáčiky. Iné, ako napríklad Tylomelánie sú živorodé slimáky a raz za niekoľko týždňov až mesiacov kladú jedno vajíčko, z ktorého sa okamžite liahne jeden slimák. Niektoré druhy sa množia len v brakickej alebo morskej vode a niektoré sa ešte nepodarilo vôbec odchovať.
V akvaristike sa slimáky tešia čím ďalej väčšej obľube a stávajú sa súčasťou každého akvária. Nevyžadujú si starostlivosť, udržujú akvárium čistejšie, spestria a skrášlia každé akvárium a človeka veľmi poteší, keď sa dočká mláďat.