Logo
Nevieš si rady? Zavolaj.
(Po. - Pi. od 7 - 17 hod.)
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebuješ poradiť? Neváhaj nás kontaktovať.
Novinky
25.11.2021
NA SVIATKY PAUZUJEME!
Predvianočné nakupovanie býva častokrát obdobím zhonu. Pre naše zvieratká a rastlinky chceme bezpečné doručenie, preto počas sviatkov obmedzíme odos... čítať celé
02.11.2021
Prečo mať v akváriu slimákov?
Prečo by mali byť v každom akváriu slimáky? Čím su také výnimočné a nepremnožia sa mi? Tieto aj ďalšie otázky ti zodpovie náš nový článok: SLIMÁKY V ... čítať celé
02.11.2021
Ryby, krevety, slimáky, kraby a raky až k tebe domov
Shrimp.sk je netradičný e-shop a predajňa, špecializujúci sa na predaj sladkovodných akváriových rýb, kreviet, rakov, slimákov, rastlín, prípravkov, t... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

  1. Úvod
  2. SPRIEVODCA
  3. Aquascaping
Základy Aquascapingu

Aquascaping je umenie tvoriť úchvatné vizuály akvárií inšpirované prírodzenou krajinou a prírodou. Aquascaping nemá v podstate žiadne prísne pravidlá. Jeho cieľom je naopak dosiahnutie jedinečného, umeleckého vzhľadu akvária. Existujú však mnohé rady a tipy, ktoré ti na ceste za dokonalým vzhľadom akvária pomôžu.  Aquascaping si vyžaduje skúsenosti, alebo aspoň znalosti skúsenejších akvaristov, ktoré nájdeš aj v našich článkoch.

Zaklady-aquascapingu

  • Výber akvária pre aquascaping
  • Výber techniky a doplnkov pre aquascaping
  • Čo je to layout a jeho typy
  • Najdôležitejšie pravidlá pri návrhu Aquascapu
  • Výber a rozmiestnenie rastlín v layoute
  • Výber vhodných druhov a počtov živočíchov
  • Starostlivosť a údržba o aquascape

Akvaristika je rôznorodé a fascinujúce hobby. Moderní Aquascaperi napodobňujú úchvatné prírodné scenérie. Práve dosiahnutie prirodzeného a prírodného vzhľadu akvária je ich prvoradým cieľom.  

Zakladateľom tejto odnože akvaristiky bol nepochybne japonský designer a fotograf Takashi Amano. Aquascaping sa neustále vyvíja a existuje viacero štýlov napodobňovania krajinných scenérií. Inšpiráciou sú hory, skalnaté bralá, lesy, machom obrastené skaly, korene, priepasti, riečky, lesné chodníčky a nekonečné krásy prírody.

Kto sú Aquascaperi?

Šikovní Aquascaperi sú umeleckí akvaristi. Zhmotňujú prirodzenosť a krásy prírody do jedinečných layoutov – usporiadaní prírodných materiálov do krajiniek pod vodnou hladinou. Akvaristiku posúvajú na novú nevšednú úroveň a existujú prestížne celosvetové súťaže, ktoré hodnotia ich neuveriteľnú prácu.

Detailné rozmiestnenie a výber kameňov, koreňov a rastlín, nie je však všetko. Akvárium skutočného Aquascapera má živú dušu a je živým dielom, ktoré tvorca neustále upravuje a udržiava. Vyžaduje si trpezlivosť a znalosť procesov prebiehajúcich v akváriu.  Výsledkom tohto všetkého snaženia je akvárium, ktoré v tebe zanechá hlboký dojem a neopakovateľný zážitok.

 

Prihlás sa a nepremeškaj novinky, akcie a zľavy!
Sprievodca akvaristikou

» Zaujímavé články
» Staň sa blogerom

Predajňa v Žiline

COVID LOCKDOWN - OTVORENÉ

Na predajni je možný osobný nákup, alebo po dohode vyzdvihnutie objednávok urobených vopred cez eshop. 

Pondelok - Nedeľa: 09:00 - 19:00

P. O. Hviezdoslava 50C, (PARK PROSPERITY), Žilina, 0944 732 723

Zákaznícka podpora Shrimp.sk
Ondrej Svoboda
Ondrej Svoboda
(Po. - Pi. od 7 - 17 hod.)
Copyright © 2021 Ondrej Svoboda - Shrimp.sk
 
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.