UPOZORNENIE: NOVÝ VJAZD K PREDAJNI V ŽILINE JE Z PARKOVISKA HYPERTESCA - VIAC INFO
Logo
Nevieš si rady? Zavolaj.
(ESHOP: PO - PI od 7 - 17 h)
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebuješ poradiť? Neváhaj nás kontaktovať.
Novinky
19.04.2023
NOVÉ BOJOVNICE V PONUKE
Do ponuky sme zaradili nové tipy vzácnych bojovníc: ALIEN BLUE-GREEN-GRAY ALIEN COOPER IMBELLIS RED TAIL Máme samčeky a aj samičky, ľahko si... čítať celé
19.04.2023
UPOZORNENIE O VJAZDE DO AREÁLU
Pôvodný vjazd z ulice P. O. Hviezdoslava JE UZAVRETÝ PRE CHODCOV AJ AUTÁ!!! Dostať k nám sa môžeš z parkoviska Hypertesca ideálne peši pre práve prebi... čítať celé
15.03.2023
VYHRAJ AKVÁRIUM ZA VRÁTENIE BOXU
Vyhraj kvalitné akvárium EHEIM Aquastar 54 l v hodnote 129 € aj s dopravou zdarma! Do súťaže sa môžeš zapojiť jednoducho. Ak sme ti už niekedy posie... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

  1. Úvod
  2. SPRIEVODCA
  3. Aquascaping
Základy Aquascapingu

Aquascaping je umenie tvoriť úchvatné vizuály akvárií inšpirované prírodzenou krajinou a prírodou. Aquascaping nemá v podstate žiadne prísne pravidlá. Jeho cieľom je naopak dosiahnutie jedinečného, umeleckého vzhľadu akvária. Existujú však mnohé rady a tipy, ktoré ti na ceste za dokonalým vzhľadom akvária pomôžu.  Aquascaping si vyžaduje skúsenosti, alebo aspoň znalosti skúsenejších akvaristov, ktoré nájdeš aj v našich článkoch.

Zaklady-aquascapingu

Akvaristika je rôznorodé a fascinujúce hobby. Moderní Aquascaperi napodobňujú úchvatné prírodné scenérie. Práve dosiahnutie prirodzeného a prírodného vzhľadu akvária je ich prvoradým cieľom.  

Zakladateľom tejto odnože akvaristiky bol nepochybne japonský designer a fotograf Takashi Amano. Aquascaping sa neustále vyvíja a existuje viacero štýlov napodobňovania krajinných scenérií. Inšpiráciou sú hory, skalnaté bralá, lesy, machom obrastené skaly, korene, priepasti, riečky, lesné chodníčky a nekonečné krásy prírody.

Kto sú Aquascaperi?

Šikovní Aquascaperi sú umeleckí akvaristi. Zhmotňujú prirodzenosť a krásy prírody do jedinečných layoutov – usporiadaní prírodných materiálov do krajiniek pod vodnou hladinou. Akvaristiku posúvajú na novú nevšednú úroveň a existujú prestížne celosvetové súťaže, ktoré hodnotia ich neuveriteľnú prácu.

Detailné rozmiestnenie a výber kameňov, koreňov a rastlín, nie je však všetko. Akvárium skutočného Aquascapera má živú dušu a je živým dielom, ktoré tvorca neustále upravuje a udržiava. Vyžaduje si trpezlivosť a znalosť procesov prebiehajúcich v akváriu.  Výsledkom tohto všetkého snaženia je akvárium, ktoré v tebe zanechá hlboký dojem a neopakovateľný zážitok.

V spolupráci s nadšeným aquascaperom Ivanom Chabadom ti prinášame sériu siedmych zaujímavých článkov o aquascapingu pre začiatočníkov:

 

Prihlás sa a nepremeškaj novinky, akcie a zľavy!

Sprievodca akvaristikou

» Zaujímavé články

najlepsia-akvaristika-2022

SHOPROKU2021

Predajňa v Žiline

Na predajni je možný osobný nákup, alebo po dohode vyzdvihnutie objednávok urobených vopred cez eshop.

Pondelok - Nedeľa: 09:00 - 19:00 
NOVÝ VJAZD Z PARKOVISKA HYPERTESCA - VIAC
P. O. Hviezdoslava 50C, (PARK PROSPERITY), Žilina, 0944 732 723

Zákaznícka podpora Shrimp.sk
Ondrej Svoboda
Ondrej Svoboda
(ESHOP: PO - PI od 7 - 17 h)
Copyright © 2023 Ondrej Svoboda - Shrimp.sk