Logo
Nevieš si rady? Zavolaj.
(Po. - Pi. od 7 - 17 hod.)
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebuješ poradiť? Neváhaj nás kontaktovať.
Novinky
24.08.2022
NOVINKA PRE KREVETKY - JEDLÉ TRUBIČKY
Ahoj, práve sme do ponuky zaradili horúcu novinku z Nemecka - jedlé trubičky Crispy Caves - tvoje krevetky si ich zamilujú. Slúžia nielen ako úkryt, ... čítať celé
21.06.2022
Ako začať s akvaristikou? - Reportáž relácie Miláčikovo na TV JOJ
Pred nedávnom sme mali návštevu z relácie Miláčikovo vysielanej na TV JOJ. Snažili sme sa im ukázať ako to u nás chodí a vysvetliť ako začať s akvaris... čítať celé
30.05.2022
VYHRAJ 50 € POUKAZ za účasť v prieskume
Pomôž nám rozvíjať sa správnym smerom. Tvoje odpovede nás navedú k ďalšiemu zlepšovaniu našej ponuky sortimentu a služieb. Vyplnením dotazníka do 10... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

eshop-roka-2021

  1. Úvod
  2. SPRIEVODCA
  3. Aquascaping
Základy Aquascapingu

Aquascaping je umenie tvoriť úchvatné vizuály akvárií inšpirované prírodzenou krajinou a prírodou. Aquascaping nemá v podstate žiadne prísne pravidlá. Jeho cieľom je naopak dosiahnutie jedinečného, umeleckého vzhľadu akvária. Existujú však mnohé rady a tipy, ktoré ti na ceste za dokonalým vzhľadom akvária pomôžu.  Aquascaping si vyžaduje skúsenosti, alebo aspoň znalosti skúsenejších akvaristov, ktoré nájdeš aj v našich článkoch.

Zaklady-aquascapingu

Akvaristika je rôznorodé a fascinujúce hobby. Moderní Aquascaperi napodobňujú úchvatné prírodné scenérie. Práve dosiahnutie prirodzeného a prírodného vzhľadu akvária je ich prvoradým cieľom.  

Zakladateľom tejto odnože akvaristiky bol nepochybne japonský designer a fotograf Takashi Amano. Aquascaping sa neustále vyvíja a existuje viacero štýlov napodobňovania krajinných scenérií. Inšpiráciou sú hory, skalnaté bralá, lesy, machom obrastené skaly, korene, priepasti, riečky, lesné chodníčky a nekonečné krásy prírody.

Kto sú Aquascaperi?

Šikovní Aquascaperi sú umeleckí akvaristi. Zhmotňujú prirodzenosť a krásy prírody do jedinečných layoutov – usporiadaní prírodných materiálov do krajiniek pod vodnou hladinou. Akvaristiku posúvajú na novú nevšednú úroveň a existujú prestížne celosvetové súťaže, ktoré hodnotia ich neuveriteľnú prácu.

Detailné rozmiestnenie a výber kameňov, koreňov a rastlín, nie je však všetko. Akvárium skutočného Aquascapera má živú dušu a je živým dielom, ktoré tvorca neustále upravuje a udržiava. Vyžaduje si trpezlivosť a znalosť procesov prebiehajúcich v akváriu.  Výsledkom tohto všetkého snaženia je akvárium, ktoré v tebe zanechá hlboký dojem a neopakovateľný zážitok.

V spolupráci s nadšeným aquascaperom Ivanom Chabadom ti prinášame sériu siedmych zaujímavých článkov o aquascapingu pre začiatočníkov:

 

Prihlás sa a nepremeškaj novinky, akcie a zľavy!

Sprievodca akvaristikou

» Zaujímavé články

SHOPROKU2021

Predajňa v Žiline

Na predajni je možný osobný nákup, alebo po dohode vyzdvihnutie objednávok urobených vopred cez eshop. 

Pondelok - Nedeľa: 09:00 - 19:00

P. O. Hviezdoslava 50C, (PARK PROSPERITY), Žilina, 0944 732 723

Zákaznícka podpora Shrimp.sk
Ondrej Svoboda
Ondrej Svoboda
(Po. - Pi. od 7 - 17 hod.)
Copyright © 2022 Ondrej Svoboda - Shrimp.sk