UPOZORNENIE: NOVÝ VJAZD KU PREDAJNI V ŽILINE JE Z PARKOVISKA HYPERTESCA - VIAC INFO
Logo
Nevieš si rady? Zavolaj.
(ESHOP: PO - PI od 7 - 17 h)
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebuješ poradiť? Neváhaj nás kontaktovať.
Novinky
07.12.2022
SHOPROKU 2022 - venuj nám svoj hlas
V roku 2019 a 2021 sa nám podarilo získať prestížnu cenu popularity v kategórii hobby.  Veríme, že aj vďaka tvojmu hlasu sa nám podarí toto významné o... čítať celé
28.11.2022
NA SVIATKY PAUZUJEME!
Predvianočné nakupovanie býva častokrát obdobím zhonu. Pre naše zvieratká a rastlinky chceme bezpečné doručenie, preto počas sviatkov obmedzíme odos... čítať celé
30.09.2022
OSLÁV S NAMI 7. NARODENINY
Je neuveriteľné, že prešlo už 7 rokov od založenia našej firmy. Zo záľuby jedného nadšenca vznikla úžasná akvaristika, ktorá mení spoločne s vami tv... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

ShopRoku 2022

  1. Úvod
  2. SPRIEVODCA
  3. Aquascaping
Základy Aquascapingu

Aquascaping je umenie tvoriť úchvatné vizuály akvárií inšpirované prírodzenou krajinou a prírodou. Aquascaping nemá v podstate žiadne prísne pravidlá. Jeho cieľom je naopak dosiahnutie jedinečného, umeleckého vzhľadu akvária. Existujú však mnohé rady a tipy, ktoré ti na ceste za dokonalým vzhľadom akvária pomôžu.  Aquascaping si vyžaduje skúsenosti, alebo aspoň znalosti skúsenejších akvaristov, ktoré nájdeš aj v našich článkoch.

Zaklady-aquascapingu

Akvaristika je rôznorodé a fascinujúce hobby. Moderní Aquascaperi napodobňujú úchvatné prírodné scenérie. Práve dosiahnutie prirodzeného a prírodného vzhľadu akvária je ich prvoradým cieľom.  

Zakladateľom tejto odnože akvaristiky bol nepochybne japonský designer a fotograf Takashi Amano. Aquascaping sa neustále vyvíja a existuje viacero štýlov napodobňovania krajinných scenérií. Inšpiráciou sú hory, skalnaté bralá, lesy, machom obrastené skaly, korene, priepasti, riečky, lesné chodníčky a nekonečné krásy prírody.

Kto sú Aquascaperi?

Šikovní Aquascaperi sú umeleckí akvaristi. Zhmotňujú prirodzenosť a krásy prírody do jedinečných layoutov – usporiadaní prírodných materiálov do krajiniek pod vodnou hladinou. Akvaristiku posúvajú na novú nevšednú úroveň a existujú prestížne celosvetové súťaže, ktoré hodnotia ich neuveriteľnú prácu.

Detailné rozmiestnenie a výber kameňov, koreňov a rastlín, nie je však všetko. Akvárium skutočného Aquascapera má živú dušu a je živým dielom, ktoré tvorca neustále upravuje a udržiava. Vyžaduje si trpezlivosť a znalosť procesov prebiehajúcich v akváriu.  Výsledkom tohto všetkého snaženia je akvárium, ktoré v tebe zanechá hlboký dojem a neopakovateľný zážitok.

V spolupráci s nadšeným aquascaperom Ivanom Chabadom ti prinášame sériu siedmych zaujímavých článkov o aquascapingu pre začiatočníkov:

 

Prihlás sa a nepremeškaj novinky, akcie a zľavy!

Sprievodca akvaristikou

» Zaujímavé články

SHOPROKU2021

Predajňa v Žiline

Na predajni je možný osobný nákup, alebo po dohode vyzdvihnutie objednávok urobených vopred cez eshop. 

Pondelok - Nedeľa: 09:00 - 19:00 
NOVÝ VJAZD Z PARKOVISKA HYPERTESCA- VIAC
P. O. Hviezdoslava 50C, (PARK PROSPERITY), Žilina, 0944 732 723

Zákaznícka podpora Shrimp.sk
Ondrej Svoboda
Ondrej Svoboda
(ESHOP: PO - PI od 7 - 17 h)
Copyright © 2022 Ondrej Svoboda - Shrimp.sk