Novinky
10.04.2020
Novinky súvisiace s dopravou
Radi by sme ťa informovali o zmenách súvisiacich s dopravou nášho tovaru: Znížili sme cenu dopravy rastlín Keďže máme po zimných studených dňoch, do... čítať celé
27.03.2020
Novinka - liečivá Hü-Ben
Rozšírili sme našu ponuku liečiv, tentokrát o kvalitnú českú značku Hü-Ben, ktorá má dlhoročné skúsenosti v účinnom boji proti parazitom, baktériám ... čítať celé
19.03.2020
Vyhrali sme cenu popularity
Je nám veľkým potešením, že sa SHRIMP môže pochváliť významnou cenou popularity od Heureky ako víťazný eshop v kategórii Hobby za rok 2019. Poďakova... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

vernostný program

 

 1. Úvod
 2. Sprievodca akvaristikou
Sprievodca akvaristikou

Dostať sa ku kvalitným informáciám (článkom, videám, fotkám), ktoré v akvaristike naozaj pomáhajú, je aj v dnešnej dobe celkom obtiažné. Bývajú často neoverené, roztrúsené po internete a ťažkopádne podané. Preto sme sa rozhodli to zlepšiť. Chceme priniesť do tejto oblasti prehľad, zhromažďovať dôležité a zaujímavé informácie a bezplatne pomáhať každému, bez ohľadu na to, či je to začínajúci, pokročilý, alebo skúsený akvarista.

Akvaristika pre začiatočníkov
Základné typy akvárií
Naše akvária, paludária, terária a wabi kusa
Akváriové rybičky
Krevetky
Slimáky
Raky, mini raky
Kraby
Rastliny
Aquascaping
Choroby a parazity
Tipy a návody
Katastrofy v akváriu
Naši blogeri

 

Prispieť môžeš aj ty

Už len to, že si na tomto webe a čítaš túto vetu znamená, že aj ty si akvarista. Ešte sa len chystáš akvárium zakladať? Alebo už máš mnohoročné skúsenosti?Pomôcť ostatným môžeš aj ty. Je to jednoduché. Tvoriť obsah, ktorý druhým pomôže, je zábava. Môžeš sa pochváliť svojím akváriom, zvieratkami a skúsenosťami.

 

Prečo zdieľať svoje skúsenosti?

 • Získaš renomé – ukáž, čo vieš a získaj si svojimi článkami a obsahom medzi akvaristami uznanie. Čitatelia budú môcť dávať autorom hlasy a raz za rok vyhlásime 3 najlepších AKVARISTOV ROKA.

 • Získaš odmenu – za články od nás získaš poukazy na nákup v hodnote 5 - 30 € v závislosti na náročnosti článku a najšikovnejší prispievatelia (blogeri) budú od nás dostávať produkty, živočíchy a rastliny zadarmo, prípadne budú aj finančne ohodnotení.

 • Pomôžeš druhým – tvoj článok, video, či fotky pomôžu tisícom ľudí postupovať správne. Vyhnú sa tak nezdarom a hlavne zbytočným úhynom živočíchov a rastlín.

 

Pomôžeme ti v blogovaní

 • Poskytneme ti podklady – využi inšpirácie a tipy, návody písania článkov, ktoré ti pri tvorbe obsahu pomôžu. Tvoriť obsah je hračka.

 • Pomôžeme ti s tvorbou a korektúrou textu – ak budeš potrebovať, pomôžeme ti s formuláciami obsahu a gramatikou či s úpravou fotiek a videí. 

 • Zadarmo tvoj obsah spropagujeme –  máme veľmi silné a neustále rastúce online kanály pre komunikáciu a propagáciu tvojich článkov. Bezplatne a rýchlo sa tak o tvojom článku dozvedia stotisíce ľudí:
  • Články zverejníme na našom webe.
  • Tie zaujímavé zverejníme aj na našich sociálnych sieťach.
  • Najlepšie z nich pošleme aj v samostatnom maily tisícom našich odberateľom noviniek. 

 

Nápady, inšpirácie a typy článkov

 • Moja nádrž – pochváľ sa svojim akváriom, paludáriom, teráriom či wabi kusa. Je úplne jedno aké je veľké, alebo ako zariadené. Urob pár fotiek, prípadne prilož fotky ako si akvárium zakladal, alebo postupne vylepšoval. Viac nájdeš v praktickom návode k tomuto typu článku.

 • Napíš o zaujímavostiach, novinkách či trendoch zo sveta akvaristiky – popíš svetové výstavy, návštevy akvaristických chovní, akvaristické atrakcie u nás, či v zahraničí, zaujímavé osobnosti akvaristiky (rozhovory), nové postupy a iné zaujímavosti.

 • Napíš zoznam alebo prehľad – napíš zoznam spojený s nejakou činnosťou, alebo témou v akvaristike. Napríklad všeobecný prehľad druhov rýb, kreviet, rastlín, techniky, prípravkov, hnojív a pod.  

 • Návody a postupy – podeľ sa so skúsenosťami a napíš konkrétny postup akejkoľvek činnosti spojenej s akvaristikou, napr. ako založiť rôzne typy akvárií, paludárií, ako používať rôzne typy techniky, prípravkov, ako liečiť choroby, ako riešiť problémy v akvaristike. Doplň text o fotografie postupu, alebo to celé aj natoč na krátke video s komentárom. Chystáš sa niečo vytvoriť, zmeniť, vylepšiť? Stačí jednotlivé kroky zdokumentovať a popísať a článok máš hotový.

 • Rozpíš nejakú tému do detailov – si v niečom naozaj dobrý, alebo máš o niečom detailné vedomosti? Podeľ sa o detailné informácie s ostatnými, či už sa týkajú živočíchov, rastlín, produktov, techniky, alebo iného. 

 • Viac o konkrétnom druhu živočícha, alebo rastliny - popíš podrobnejšie chov konkrétneho druhu živočícha alebo pestovanie konkrétnej rastliny.

 • Ako si vybrať? – Poraď ostatným ako si vybrať akvárium, techniku, substrát, rastliny, živočíchy.

 • Akým chybám sa vyhýbať? – Aké chyby si ty, alebo iní akvaristi spravil/li a ako sa im vyhnúť.

 • Napíš recenziu – opíš svoju skúsenosť s nejakým produktom a ako ti pomohol.

 • Mýty v akvaristike – aké mýty v akvaristike poznáš? Vysvetli realitu ostatným. 

 • Vylepši existujúce články – chýba ti v niektorom článku niečo dôležité, alebo by si ho inak vylepšil, doplnil fotky, alebo video?

 

Návod pre písanie článkov

Článok napíš tak, ako ti vyhovuje. Hlavne, aby mal zmysel, bol zaujímavý a prípadne poučný pre ostatných. Sme pohodová komunita, pokojne tam zakomponuj zaujímavú príhodu, či vtipný zážitok súvisiaci s témou. Pri popise môžeš byť konkrétny a uvádzať typy, značky, druhy. Pri písaní mysli na to, ako by si to písal pre kamoša / kamošku.

 1. Zvoľ si vhodnú tému.
 2. Urob si osnovu hlavných myšlienok, alebo použi šablónu.
 3. Ak je potrebné, naštuduj si aj ďalšie informácie.
 4. Rozpíš hlavné myšlienky a doplň fotky, či videá.
 5. Keď budeš s článkom spokojný, skús si ho prečítať po niekoľkých hodinách a skontrolovať ho.
 6. Pri prvom článku vyplň registračný formulár a materiál nám odošli mailom na info@shrimp.sk alebo cez úschovňu.

Tip: Chceš byť fakt dobrý bloger a získavať materiálne, či dokonca finančné odmeny za to, že budeš písať o tom, čo ťa baví? Ak s písaním článkov nemáš skúsenosti, naštuduj si na webe, ako napísať dobrý a pútavý článok. 

Upozornenie: Nikdy nekopíruj cudzie texty. Pokiaľ možno, snaž sa o vlastnú foto- či video-dokumentáciu k obsahu. Ak však nemáš možnosť vyhotoviť fotografie / videá vo vlastnej réžii, musíš uviesť zdroj použitého multimédia.

 

Ako nám odovzdať vytvorený obsah?

Stať sa autorom je jednoduché:

Ak máš záujem o zaradenie do zoznamu našich autorov a vytvorenie jednoduchého blogerského profilu na našej stránke, napíš nám do formulára pár viet o sebe a svojich skúsenostiach s akvaristikou a mailom nám môžeš poslať aj svoju fotku.

 

Registrácia blogera a súhlas so zverejnením obsahu

 

Meno a priezvisko: *
Email (nebude zverejnený): *
Telefón (nebude zverejnený): *
Súhlasím so zverejnením môjho mena ako autora *
Chcem publikovať pod pseudonymom:
Pár viet o sebe a skúsenostiach s akvaristikou
Súhlasím s podmienkami blogu *
Dnešný dátum: *
Opíš text obrázku*
captcha

Odoslaním formulára súhlasíš s podmienkami blogu Sprievodca akvaristikou.

 

Podmienky blogu Sprievodca akvaristikou

Registráciou blogera:

 • Súhlasíš v neobmedzenom územnom, časovom a vecnom rozsahu so sprístupnením odovzdaného obsahu (textov, fotiek a videí) verejnosti v elektronickej alebo tlačenej podobe, s prekladom obsahu do iného jazyka, so spojením s obsahom iných autorov a s úpravou a korektúrou obsahu.
 • Súhlasíš so spracovaním osobných údajov pre účely komunikácie vrámci spolupráce so Shrimp.sk.
 • Čestne prehlasuješ, že si odovzdaný obsah neskopíroval/a.
Prihlás sa a nepremeškaj novinky, akcie a zľavy!
Sprievodca akvaristikou

» Zaujímavé články
» Staň sa blogerom

Odberné miesto

Slovensko
Varín, okr. Žilina
Športová 331

  Transport EU

Zákaznícka podpora Shrimp.sk
Ondrej Svoboda
Ondrej Svoboda
(Po. - Pi. od 7 - 17 hod.)
Copyright © 2020 Ondrej Svoboda - Shrimp.sk
 
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.