Logo
Nevieš si rady? Zavolaj.
(Po. - Pi. od 7 - 17 hod.)
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebuješ poradiť? Neváhaj nás kontaktovať.
Novinky
06.10.2021
Nové druhy živorodiek v Shrimpe 🐟
V našej ponuke aktuálne nájdeš 4 nové druhy prekrásnych živorodiek, ktoré odporúčame na chov aj úplným začiatočníkom. Mečúň Mary gold: https://www.s... čítať celé
30.09.2021
Novinka: Tetra čierna
Tetra čierna je jedným z najznámejších členov rodiny tetra, ľahko sa rozpozná podľa výrazných čiernych chrbtových a análnych plutiev a podľa zvislých ... čítať celé
19.09.2021
Najspoľahlivejší obchod s doručením živočíchov až domov
Je to neuveriteľné, ale Shrimp je tu pre vás už 6 rokov. Za ten čas sme hodne vyrástli, no nikdy sa neprestaneme zlepšovať. Vaša spokojnosť nás ženi... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

predajna-akvaristiky

Naši blogeri

Sme priateľská a otvorená komunita. Radi si pomáhame odovzdávaním svojich skúseností. Akvarista je každý, kto mal, má, alebo bude mať akvárium. Je jedno, či má tvoje akvárium 2 alebo 2000 litrov. Je jedno, či chováš jednu Bettu, krevetky, raky, ryby, kraby, raje, alebo iné príšery. Je jedno, či si chlapec, dievča, muž či žena a máš 15, 30 alebo 70 rokov. Všetci sme si rovní. Pridať k nám sa môžeš aj ty. Prečítaj si viac o tom, ako sa stať naším blogerom.

 

Autori Sprievodcu akvaristikou:

 

Prečo zdieľať svoje skúsenosti?

 • Získaš renomé – ukáž, čo vieš a získaj si svojimi článkami a obsahom medzi akvaristami uznanie. Čitatelia budú môcť dávať autorom hlasy a raz za rok vyhlásime 3 najlepších AKVARISTOV ROKA.

 • Získaš odmenu – za články od nás získaš poukazy na nákup v hodnote 530 € v závislosti na náročnosti článku a najšikovnejší prispievatelia (blogeri) budú od nás dostávať produkty, živočíchy a rastliny zadarmo, prípadne budú aj finančne ohodnotení.

 • Pomôžeš druhým – tvoj článok, video či fotky pomôžu tisícom ľudí postupovať správne. Vyhnú sa tak nezdarom a hlavne zbytočným úhynom živočíchov a rastlín.

 

Pomôžeme ti v blogovaní

 • Poskytneme ti podklady – využi inšpirácie a tipy uvedené nižšie, ktoré ti pri tvorbe obsahu pomôžu.

 • Pomôžeme ti s tvorbou a korektúrou textu – ak budeš potrebovať, pomôžeme ti s formuláciami obsahu a gramatikou či s úpravou fotiek a videí. 

 • Zadarmo tvoj obsah spropagujeme –  máme veľmi silné a neustále rastúce online kanály pre komunikáciu a propagáciu tvojich článkov. Bezplatne a rýchlo sa tak o tvojom článku dozvedia stotisíce ľudí:
  • Články zverejníme na našom webe.
  • Tie zaujímavé zverejníme aj na našich sociálnych sieťach.
  • Najlepšie z nich pošleme aj v samostatnom e-maily tisícom odberateľom našich noviniek. 

 

Nápady, inšpirácie a typy článkov

 • Moja nádrž – pochváľ sa svojim akváriom, paludáriom, teráriom či Wabi kusa. Je úplne jedno aké je veľké, alebo ako zariadené. Urob pár fotiek, prípadne prilož fotky, ako si akvárium zakladal, alebo postupne vylepšoval. Viac nájdeš v praktickom návode k tomuto typu článku.

 • Napíš o zaujímavostiach, novinkách či trendoch zo sveta akvaristiky – popíš svetové výstavy, návštevy akvaristických chovní, akvaristické atrakcie u nás či v zahraničí, zaujímavé osobnosti akvaristiky (rozhovory), nové postupy a iné zaujímavosti.

 • Napíš zoznam alebo prehľad – napíš zoznam spojený s nejakou činnosťou alebo témou v akvaristike. Napríklad všeobecný prehľad druhov rýb, kreviet, rastlín, techniky, prípravkov, hnojív a pod.  

 • Návody a postupy – podeľ sa so skúsenosťami a napíš konkrétny postup akejkoľvek činnosti spojenej s akvaristikou, napr. ako založiť rôzne typy akvárií, paludárií, ako používať rôzne typy techniky, prípravkov, ako liečiť choroby, ako riešiť problémy v akvaristike. Doplň text o fotografie postupu, alebo to celé aj natoč na krátke video s komentárom. Chystáš sa niečo vytvoriť, zmeniť, vylepšiť? Stačí jednotlivé kroky zdokumentovať a popísať a článok máš hotový.

 • Rozpíš nejakú tému do detailov – si v niečom naozaj dobrý, alebo máš o niečom detailné vedomosti? Podeľ sa o detailné informácie s ostatnými, či už sa týkajú živočíchov, rastlín, produktov, techniky alebo iného. 

 • Viac o konkrétnom druhu živočícha, alebo rastliny - popíš podrobnejšie chov konkrétneho druhu živočícha alebo pestovanie konkrétnej rastliny.

 • Ako si vybrať? – Poraď ostatným, ako si vybrať akvárium, techniku, substrát, rastliny, živočíchy.

 • Akým chybám sa vyhýbať? – Aké chyby si ty, alebo iní akvaristi spravil/li a ako sa im vyhnúť.

 • Napíš recenziu – opíš svoju skúsenosť s nejakým produktom a ako ti pomohol.

 • Mýty v akvaristike – aké mýty v akvaristike poznáš? Vysvetli realitu ostatným. 

 • Vylepši existujúce články – chýba ti v niektorom článku niečo dôležité, alebo by si ho inak vylepšil, doplnil fotky alebo video?

 

Návod pre písanie článkov

Článok napíš tak, ako ti vyhovuje. Hlavne, aby mal zmysel, bol zaujímavý a prípadne poučný pre ostatných. Sme pohodová komunita, pokojne tam zakomponuj zaujímavú príhodu, či vtipný zážitok súvisiaci s témou. Pri popise môžeš byť konkrétny a uvádzať typy, značky, druhy. Pri písaní mysli na to, ako by si to písal pre kamoša/kamošku.

 1. Zvoľ si vhodnú tému.
 2. Urob si osnovu hlavných myšlienok, alebo použi šablónu.
 3. Ak je potrebné, naštuduj si aj ďalšie informácie.
 4. Rozpíš hlavné myšlienky a doplň fotky či videá.
 5. Keď budeš s článkom spokojný, skús si ho prečítať po niekoľkých hodinách a skontrolovať ho.
 6. Pri prvom článku vyplň registračný formulár a materiál nám odošli e-mailom na info@shrimp.sk alebo cez úschovňu.

Tip: Chceš byť fakt dobrý bloger a získavať materiálne, či dokonca finančné odmeny za to, že budeš písať o tom, čo ťa baví? Ak s písaním článkov nemáš skúsenosti, naštuduj si na webe, ako napísať dobrý a pútavý článok. 

Upozornenie: Nikdy nekopíruj cudzie texty. Pokiaľ možno, snaž sa o vlastnú foto či videodokumentáciu k obsahu. Ak však nemáš možnosť vyhotoviť fotografie/videá vo vlastnej réžii, musíš uviesť zdroj použitého multimédia.

 

Ako nám odovzdať vytvorený obsah?

Stať sa autorom je jednoduché:

Ak máš záujem o zaradenie do zoznamu našich autorov a vytvorenie jednoduchého blogerského profilu na našej stránke, napíš nám do formulára pár viet o sebe a svojich skúsenostiach s akvaristikou a e-mailom nám môžeš poslať aj svoju fotku.

Registrácia blogera a súhlas so zverejnením obsahu

Meno a priezvisko: *
Email (nebude zverejnený): *
Telefón (nebude zverejnený): *
Súhlasím so zverejnením môjho mena ako autora *
Chcem publikovať pod pseudonymom:
Pár viet o sebe a skúsenostiach s akvaristikou
Súhlasím s podmienkami blogu *
Dnešný dátum: *
Opíš text obrázku*

Odoslaním formulára súhlasíš s podmienkami blogu Sprievodca akvaristikou.

 

Podmienky blogu Sprievodca akvaristikou

Registráciou blogera:

 • Súhlasíš v neobmedzenom územnom, časovom a vecnom rozsahu so sprístupnením odovzdaného obsahu (textov, fotiek a videí) verejnosti v elektronickej alebo tlačenej podobe, s prekladom obsahu do iného jazyka, so spojením s obsahom iných autorov a s úpravou a korektúrou obsahu.
 • Súhlasíš so spracovaním osobných údajov pre účely komunikácie v rámci spolupráce so Shrimp.sk.
 • Čestne prehlasuješ, že si odovzdaný obsah neskopíroval/a.

 

 
 
Prihlás sa a nepremeškaj novinky, akcie a zľavy!
Sprievodca akvaristikou

» Zaujímavé články
» Staň sa blogerom

Predajňa v Žiline

Na predajni je možný osobný nákup, alebo po dohode vyzdvihnutie objednávok urobených vopred cez eshop. 

Pondelok - Nedeľa: 09:00 - 19:00

P. O. Hviezdoslava 50C, (PARK PROSPERITY), Žilina, 0944 732 723

Zákaznícka podpora Shrimp.sk
Ondrej Svoboda
Ondrej Svoboda
(Po. - Pi. od 7 - 17 hod.)
Copyright © 2021 Ondrej Svoboda - Shrimp.sk
 
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.