UPOZORNENIE: NOVÝ VJAZD K PREDAJNI V ŽILINE JE Z PARKOVISKA HYPERTESCA - VIAC INFO
Logo
Nevieš si rady? Zavolaj.
(ESHOP: PO - PI od 7 - 17 h)
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebuješ poradiť? Neváhaj nás kontaktovať.
Novinky
15.03.2023
VYHRAJ AKVÁRIUM ZA VRÁTENIE BOXU
Vyhraj kvalitné akvárium EHEIM Aquastar 54 l v hodnote 129 € aj s dopravou zdarma! Do súťaže sa môžeš zapojiť jednoducho. Ak sme ti už niekedy posie... čítať celé
07.12.2022
SHOPROKU 2022 - venuj nám svoj hlas
V roku 2019 a 2021 sa nám podarilo získať prestížnu cenu popularity v kategórii hobby.  Veríme, že aj vďaka tvojmu hlasu sa nám podarí toto významné o... čítať celé
28.11.2022
NA SVIATKY PAUZUJEME!
Predvianočné nakupovanie býva častokrát obdobím zhonu. Pre naše zvieratká a rastlinky chceme bezpečné doručenie, preto počas sviatkov obmedzíme odos... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

vyhraj-akvarium

Spoločenské rastlinné akvárium

Aj napriek tomu, že sa Peter akvaristike venuje len niečo vyše roka, podarilo sa mu niečo, o čo sa mnohí snažia roky - vytvoriť pekné a zdravé rastlinné akvárium. Držíme mu palce a prajeme veľa ďalších akvaristických úspechov. 

"Môj vzťah ku akvaristike je šanca neustále sa učiť a poznávať prírodu. Len škoda, že som s tým nezačal oveľa skôr."

 

SPOLOČENSKÉ RASTLINNÉ AKVÁRIUM

Rozmery (š × h × v): 60 × 30 × 30 cm
Objem: 54 litrov
Doba od založenia nádrže: 2 mesiace
Parametre vody:  pH 6,4; GH 4; KH 0
Náročnosť údržby: 2-3 hodiny týždenne - prestrihám rastliny a vymením 30 až 40 % vody
Použitá technika: závesný filter SUNSUN HBL 803, osvetlenie Diversa 10 W led a doma vyrobený RBW led pásik 12 W (zatiaľ na 50 %), ohrievač 50 W, CO2 dodávam setom s nočným vypínaním
Zariadenie: substrát Invital Japanesse Soil Powder, kamene Dragon Stone, na bonsaj som použil Red Mor Wood a gélové sekundové lepidlo.

POUŽITÉ RASTLINY    

Dominantou sú Ludwigie rodu sp. mini red, super orange a brevipes. Myriophyllum Guyana, Bacopa australis, Lobelia cardinalis mini a na koberec som použil Eleocharis sp. Mini. Kryptokoryna balanse a sp. red Mi Oya. Dva druhy bucephalandra, Anubias nana big, Microsorium pteropus Windelov, riasogula, lemna minor a Jawsky mach. Myslím že som na nič nezabudol :)

DRUHY A POČTY ŽIVOČÍCHOV

Zaujali ma tetry ohnivé je ich 16 ks, ďalej sú tam Prísavníky jednopruhé 2 ks, Prísavníky hrebenaté 3 ks, Pancierničky malé 7 ks, Mini ráčiky, krevety Red Chery, slimáky Tylomelania golden rabyt, Neritrina zebra a Kotuľky. Počet je trochu väčší, keďže som čakal nejaké ujmy pri prerábke.

POUŽITÉ KRMIVÁ, HNOJIVÁ A INÉ PRÍPRAVKY

Krmivá používam suché ale dosť často prikrmujem zeleninou. Nesmú chýbať dubové listy a jelšové šišky.

PREČO SI ZVOLIL TENTO TYP NÁDRŽE?

Tento typ nádrže sa mi veľmi páči. Dá sa v ňom pozorovať spolužitie viacerých druhov živočíchov a rastlín.

POSTUP ZAKLADANIA NÁDRŽE    

Nádrž som zakladal klasickým spôsobom - začal som nasypaním substrátu, vytvorením cestičky a uložením kameňov. Následne som dolial vodu zo zabehnutého akvaria (asi do 1/3), potom boli vysadené rastliny. Po doplnení vody som vkladal už vopred vytvorený bonsaj a rastliny typu Anubias a pod. som umiestnil do dier v kameni.

POPIS SPRÁVANIA ŽIVOČÍCHOV

Myslím, že počet živočíchov je dosť vysoký, ale nemám strach, keďže pred tým som mal v nádrži živorodky a bolo ich tam raz toľko. Volil som ryby mierumilovné, okrem račikov, nikto nechce nikoho zožrat. Ráčiky prikrmujem, takže málo kedy sa stane, že by lovili spolubývajucich. Zatiaľ sa množia ráčiky aj krevety.

POPIS RASTU RASTLÍN

Rastliny rastú veľmi dobre. Vyberal som viac druhov a myslím, že sa počet zredukuje časom. Nechávam tomu voľný priebeh.

POPIS SÚVISIACICH PROBLÉMOV A ICH RIEŠENÍ

Problémy sú zatiaľ mierne - napr. zelená riasa, ktorá patrí podľa mňa do akvária a niektoré živočíchy si ju aj vyžadujú. Nevnímam ju ako problém.

INÉ RADY OSTATNÝM

Pretože sa akvaristike venujem len niečo cez rok, radiť nebudem. No možno predsa len jedna rada mi napadá: začínajúci akvaristi by sa nemali priskoro vzdávať, pretože akvaristika je koníček o trpezlivosti, čase a hlavne učení sa.

 

Autor: Peter

Páčil sa ti tento článok? Daj nám like. Ak by si doň niečo doplnil alebo ho pozmenil, napíš nám na info@shrimp.sk Pochváľ sa aj ty svojou nádržou. Je úplne jedno, aká je veľká alebo ako je zariadená. Skús nám o nej napísať, je to jednoduché. 

Prihlás sa a nepremeškaj novinky, akcie a zľavy!

Sprievodca akvaristikou

» Zaujímavé články

SHOPROKU2021

Predajňa v Žiline

Na predajni je možný osobný nákup, alebo po dohode vyzdvihnutie objednávok urobených vopred cez eshop. 

Pondelok - Nedeľa: 09:00 - 19:00 
NOVÝ VJAZD Z PARKOVISKA HYPERTESCA- VIAC
P. O. Hviezdoslava 50C, (PARK PROSPERITY), Žilina, 0944 732 723

Zákaznícka podpora Shrimp.sk
Ondrej Svoboda
Ondrej Svoboda
(ESHOP: PO - PI od 7 - 17 h)
Copyright © 2022 Ondrej Svoboda - Shrimp.sk