Logo
Nevieš si rady? Zavolaj.
(Po. - Pi. od 7 - 17 hod.)
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebuješ poradiť? Neváhaj nás kontaktovať.
Novinky
27.11.2020
Novembrové novinky - nové druhy rýb v ponuke
Tento mesiac sme rozšírili našu ponuku rýb o tri novinky.  Polozúbka malajská je netradičná živorodka, ktorá ťa určite zaujme svojím zjavom. Je to ... čítať celé
27.11.2020
Obmedzenie rozvozu zvierat po 16.12.2020
Rozvoz živých zvierat bude pred a počas Vianoc obmedzený, prípadne úplne pozastavený. Ak máš v pláne nákup rýb, kreviet alebo iných živočíchov z našej... čítať celé
07.08.2020
VEĽKÝ LETNÝ VÝPREDAJ
  Výpredaj sa už žiaľ skončil v zľave však ešte nájdeš niektoré druhy živočíchov a dopredávame aj zásoby rastlín. čítať celé
Zobraziť všetky novinky

vernostný program

Dennerle Nano Cube 60L

Viktor je začiatočník, rybky zbožňuje a vždy sníval o tom, že si raz založí morské akvárium s klaunami. Ako vraví: "je treba niekde začať" a poslal nám užitočné typy, ako si založiť 60L Nano akvárium, z ktorého sa doma vytešuje.

 

Dennerle Nano Cube 60L

Názov nádrže: Dennerle Nano Cube 60L
Rozmery (šírka x hĺbka x výška v cm): 38 x 38 x 43
Objem (litrov): 60 l
Doba od založenia nádrže: 1 týždeň (začal som suchým štartom, po cca 2 týždňoch som akvárium napustil)
Náročnosť údržby (hodín týždenne): pravidelne denne mením vodu
Použitá technika (filter, svetlo,...): filter Oase FiltoSmart 100 Thermo, svetlo Sinkor LED RBW, CO2 - set Tropica Nano System
Zariadenie (substrát, kamene, korene,...): substráty Tropica zásobný substrát, aquarium soil, aquarium soil powder. Kamene Dragon Stone.
Parametre vody: pH 6,8; KH 5

POUŽITÉ RASTLINY

In vitro rastlinky - Eleocharis Mini, Gratiola Viscidula, Helanthium Quadricostatus, Riccia Fluitans.

ŽIVOČÍCHY V AKVÁRIU

Zatiaľ nemám v akváriu živočíchy, ale plánujem živorodky - Yellow Cobra, krevetky - Yellow Neon Stripe a možno nejaké Pandy.

POUŽITÉ KRMIVÁ, HNOJIVÁ A INÉ PRÍPRAVKY

Seachem Prime - odbúranie chlóru z pitnej vody, Tropica hnojivá - Premium a Specialised, Dennerle Starter Rapid.

PREČO SI SI ZVOLIL TAKÝTO TYP NÁDRŽE?

Od začiatku, čo som toto akvárium videl, som vedel, že ho chcem.

POSTUP ZAKLADANIA NÁDRŽE

Najprv som nádrž naplnil zásobným substrátom, potom som pridal aquarium soil, naskladal som kamene, zasypal aquarium soil powder. Potom som objednal rastlinky a zasadil ich do prednej časti až po zadnú časť akvária a začal suchým štartom, čo znamená denné rosenie akvária, ktoré som zakryl potravinovou fóliou kvôli udržaniu dostatočnej vlhkosti a aby neprebiehala príliš veľká výmena teplôt. Po asi 3 týždňoch som napustil akvárium vodou, zapojil filtráciu a CO2.


KŔMENIE A STAROSTLIVOSŤ O ŽIVOČÍCHY

Zatiaľ živočíchy v akváriu nemám, ale plánujem nakúpiť kvalitné krmivá a tiež dokrmovať rybky živočíšnou potravou (žiabronožky) a krevetkám občas dať nejakú rastlinnú výživu (uhorka, šalát).

POPIS RASTU RASTLÍN

Pri suchom štarte bolo vidieť, že sa rastlinkám darí veľmi dobre, Riccia Fluitans sa pekne rozrastal do strán a do výšky, Eleoacharis sa jemne rozstrastala do strán, Helanthium už začalo viac rásť do výšky a vytvárať nové výhonky. Po napustení akvária sa rast zintenzívnil, dokonca i Gratiola zväčšuje svoj objem a rastie viac do výšky.

PROBLÉMY A ICH RIEŠENIE

Jeden z hlavných problémov, ktorý som mal, bolo nalepenie machu Riccia Fluitans na kameň. Po dvoch dňoch mi takmer celá rastlinka obelela. Výrobca mi odporúčil rastlinku vymeniť, ja som sa však nevzdal a skúšam ju zachrániť. Od napustenia sa machu darí lepšie a dokonca z bielych častí už vyrastajú kde tu aj zelené.

Druhý problém, s ktorým sa stretávam, je "mastný" povlak na hladine. Tento povlak sa tvorí pri novo založených akváriách bežne vďaka uvolňovaniu minerálov z pôdy. Tiež sa môže vyskytovať pri úhyne rýb a rastlín. Jediným riešením je zo začiatku častá výmena vody na dennej báze a v prípade uhynutia rybky alebo rastliny ju treba z akvária hneď odstrániť (skúsenosť od kamarárta).

RADA NA ZÁVER

Začínajúcim akvaristom odporúčam nerobiť si z problémov ťažkú hlavu, snažiť sa zistiť si viac informácií, prečítať si súvisiace články a fóra, prípadne pozrieť nejaké videá a hľadať inšpirácie na sociálnych sieťach.

Viac fotiek a videí zo založenia akvária nájdeš na mojom IG profile @vik_janik_aquascape.

Autor: Viktor

Páčil sa ti tento článok? Daj nám like. Ak by si doň niečo doplnil, alebo ho pozmenil napíš nám na info@shrimp.sk Pochváľ sa aj ty svojou nádržou. Je úplne jedno, aká je veľká alebo ako zariadená. Skús nám o nej napísať, je to jednoduché. Prečítaj si viac o tom, ako sa stať naším blogerom.

 

 

 
 
Prihlás sa a nepremeškaj novinky, akcie a zľavy!
Sprievodca akvaristikou

» Zaujímavé články
» Staň sa blogerom

Zákaznícka podpora Shrimp.sk
Ondrej Svoboda
Ondrej Svoboda
(Po. - Pi. od 7 - 17 hod.)
Copyright © 2020 Ondrej Svoboda - Shrimp.sk
 
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.