UPOZORNENIE: NOVÝ VJAZD K PREDAJNI V ŽILINE JE Z PARKOVISKA HYPERTESCA - VIAC INFO
Logo
Nevieš si rady? Zavolaj.
(ESHOP: PO - PI od 7 - 17 h)
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebuješ poradiť? Neváhaj nás kontaktovať.
Novinky
15.03.2023
VYHRAJ AKVÁRIUM ZA VRÁTENIE BOXU
Vyhraj kvalitné akvárium EHEIM Aquastar 54 l v hodnote 129 € aj s dopravou zdarma! Do súťaže sa môžeš zapojiť jednoducho. Ak sme ti už niekedy posie... čítať celé
07.12.2022
SHOPROKU 2022 - venuj nám svoj hlas
V roku 2019 a 2021 sa nám podarilo získať prestížnu cenu popularity v kategórii hobby.  Veríme, že aj vďaka tvojmu hlasu sa nám podarí toto významné o... čítať celé
28.11.2022
NA SVIATKY PAUZUJEME!
Predvianočné nakupovanie býva častokrát obdobím zhonu. Pre naše zvieratká a rastlinky chceme bezpečné doručenie, preto počas sviatkov obmedzíme odos... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

vyhraj-akvarium

 1. Úvod
 2. SLUŽBY
 3. VÝSTAVA AQUARIUM ART
AQUARIUM ART - VÝSTAVA OBRAZOV

 

vystava-obrazov-aquarium-art

Január 2023 bol v najväčšej akvaristike na Slovensku venovaný výstave obrazov s akvaristickou tematikou. 40 slovenských a českých  amatérskych aj skúsených umelcov vystavovalo viac ako 80 svojich diel. Bez ohľadu na to, či sa venuješ akvaristike alebo nie, prísť sa pozrieť na obrazy a akvária do Shrimp.sk sa určite oplatilo. Jedinečný zážitok zo spojenia umenia a prírody očarí každého diváka a predstaví mu očarujúci svet pod vodnou hladinou. 

Prostredníctvom výstavy AQUARIUM ART si mohol spoznať začínajúcich aj skúsenejších umelcov a ich tvorbu. Ak sa ti nejaký obraz zapáčil, môžeš si ho zakúpiť cez náš eshop s dodaním vrámci SR a ČR, alebo na osobný odber. Podporiť tak môžeš nielen umelca, ale aj Nadáciu Anjelské krídla, či Základnú umeleckú školu v Bytči, ktoré sa do výstavy tiež zapojili. Možný je osobný odber, alebo doručenie kuriérom vrámci SR a ČR. 

Projekt AQUARIUM ART tak netradičným spôsobom rozvíja a zároveň spája ľudí a ich záľuby, ktorými sú akvaristika a maľovanie.

predaj-obrazov

 

Hlavný organizátor Ondrej Svoboda: „Moc sa tešíme z toho, že sme sa pustili do organizácie tejto výstavy. Pôvodný nápad nechať si namaľovať obraz sa rozvinul do nečakanej podoby. Výsledok je úžasný a pokiaľ vieme, nemá vo svete obdoby. V priebehu necelých troch mesiacov sme spojili akvaristov, umelcov, nadáciu, žiakov umeleckej školy a firmy, ktoré nám pomohli a vytvorili sme tak spolu nádherný priestor, v ktorom je sa na čo pozerať a objavovať. “

 

KDE NÁS NÁJDEŠ?

Navštíviť výstavu môžeš každý deň v čase od 09:00 - 19:00 (okrem sviatkov) v akvaristike Shrimp.sk v Žiline, P. O. Hviezdoslava 50 C. Vstup do areálu je z parkoviska Hypertesca. Vstupné na výstavu bezplatné.

SÚŤAŽ O AKVÁRIUM: DOBROVOĽNÝM VSTUPNÝM bolo možné zapojiť sa do súťaže o akvárium DENNERLE NANOCUBE BASIC 60 L.

Výhercom sa stal: Marek Baštrnak zo Žiliny 

 

PARTNERI PODUJATIA

Za podporu výstavy Aquarium Art ďakujeme spoločnostiam EuroAwk - vonkajšia reklama, Arton- reklamné plochy, Printio - tlačiareň Žilina, Visitero - digitálna agentúra,  efarby.sk - umelecké potreby, Tigerprint - grafické a tlačiarenské práce, sieti predajní Super zoo a Crazy Culinary - cateringové služby.

partneri-vystavy-aquarium-art

 

ZAREGISTROVANÍ UMELCI

Zapojiť a zverejniť svoje diela mohol ktokoľvek s chuťou tvoriť a zviditeľniť sa. Prispieť mohol jedným alebo viacerými obrazmi. Do prvého ročníka výstavy AQUARIUM ART sa zapojili:

Kresleniu a maľbe sa venujem popri práci. Venujem sa najmä perokresbe, akvarelu, kvašu a aktuálne aj grafike - linorytu. Som členom Klubu neprofesionálnych výtvarníkov pri Krajskom kultúrnom stredisku v Žiline od roku 2022. Moju prácu si môžete pozrieť na Facebookovom alebo Instagramovom profile.

Tento rok som vystavovala:

 • v rámci Bienále neprofesionálnej tvorby 2022 v Prešove a Snine
 • v rámci Výtvarného spektra 2022 v Žiline, Kysuckom Novom Meste a aktuálne v Leviciach
 • v rámci klubovej výstavy Klubu neprofesionálnych výtvarníkov v Žiline

Ocenenia:

 • finalistka v súťaži o návrh maskota pre EYOF 2022
 • 2. miesto v kategórii Grafika a kresba / Autori nad 25 rokov v súťaži Výtvarné spektrum 2021 / Horné Považie
 • 1. miesto v kategórii Grafika a kresba / Autori nad 25 rokov v oblastnom kole súťaže Výtvarné spektrum 2022 / Horné Považie
 • čestné uznanie v kategórii Grafika a kresba / Autori nad 25 rokov v krajskom kole súťaže Výtvarné spektrum 2022 / Žilinský kraj

Maľovanie mi bolo blízke už od detstva. Som samouk a postupom času som sa viac zdokonaľovala. Pred pár rokmi som si založila svoju stránku a začala sa viacej venovať maľbe na plátno. Taktiež maľujem na drevo. Najčastejšou predlohou sú zvieratá a príroda. Všetky maľby sú maľované akrylom. Moju tvorbu si môžete pozrieť na facebooku.

Pocházím z Čech, konkrétně z České Lípy. Vystudovala jsem vyšší odbornou školu sklářskou v Novém Boru v roce 2018, obor Tvorba uměleckého skla se zaměřením na malbu skla. K umění mám pevný vztah a velmi mě naplňuje a baví. Je mou láskou na celý život.

Dlouhodobě žiju s rodinou v Praze, pocházím z jižního Slovenska. Maluju hlavně olejem na plátno. Letos jsem dokončila bakalářské studium na škole Art&Design Institut v oboru malba a grafika. Moji tvorbu můžete najít také na webu monikazelezna.cz, instagramu nebo facebooku.

Denisa-Kockova

Maľovanie ma bavilo už od malička, ale intenzívne som sa mu začala venovať až po štyridsiatke popri práci vychovávateľky. Som skôr samouk, rada tvorím v práci s deťmi, a tak maľujem aj doma pre radosť. Tvorím skôr intuitívne, čo mi v danej chvíli napadne. Maľujem akrylovými farbami na plátno, ale rada tiež skúšam rôzne reliéfne a štrukturálne pasty a Pouring art techniky. Moju tvorbu nájdete na facebooku alebo vo fb skupine.

Žijem a tvorím v malom meste Krompachy. Na materskej dovolenke som sa vrátila k tomu, čo mám najradšej... Môj sen, živiť sa maľovaním sa mi splnil. V mojej tvorbe pod značkou Maľarka, prevládajú hlavne líšky, sú to pre mňa čarovné rozprávkové stvorenia. Túžim po tom, aby môj syn Andrej pokračoval v mojich šľapajach... Ale všetko ukáže čas.

Momentálne maľujem skoro na všetko – dámske a pánske odevy, koža ako sú kabelky a topánky, plátno, porcelán, sklo, pánske a dámske doplnky. Inšpiráciu čerpám zo všetkého okolo, najradšej z prírody, fotiek a filmov. Moju tvorbu nájdete na Facebooku a Instagrame.

Špeciálny priestor bude venovaný deťom Nadácie Anjelské krídla. Už teraz sa moc tešíme na ich malé-veľké diela. Každý z nás im môžeme pomôcť nezištným príspevkom.  Viac na www.nadaciaanjelskekridla.sk 

“ Nič v živote sa nedeje náhodou, ale napriek tomu máme právo rozhodnutia „. Zvolili sme si náročnú cestu, ale neskutočne krásnu. My v  NADÁCII ANJELSKÉ KRÍDLA cítime poslanie v nezištnej pomoci ľuďom, ktorí to potrebujú najviac. Pomáhame ťažko chorým deťom a ich rodinám, ľuďom v existenčnej núdzi, matkám starajúcim sa o choré deti. Sústreďujeme sa na humanitárnu pomoc pre ľudí. V nadácii pôsobia všetci, ako dobrovoľníci, bez nároku na odmenu. Nadácia je apolitická. Pomáhame v rámci našich možností, vďaka nezištnej podpore darcov a vďaka 2% z darovania daní na pomoc ľuďom. Nadácia nemá dotácie od štátu. Nadáciu Anjelské Krídla založila v roku 22.12.2016 správkyňa nadácie  Ing. Alexandra Majeríková. Nadácia pôsobí hlavne v Žiline a pomáha po celom Slovensku. 

Nič v živote sa nedeje náhodou - patrím do veľkej rodiny Nadácie Anjelské krídla, správkyňa nadácie Ing. Alexandra Majeríková mi v živote veľmi pomohla a kedže vie,že rada malujem navrhla mi, aby som sa skusila prihlásiť na VÝSTAVU AQUARIUM ART.

Maľujem rôzne obrázky, sú to síce obyčajné obrázky, som však hrdá že to dokážem - mám úplne stiahnuté prsty na rukách. K tomu ťažko postihnuté nohy, nemám stabilitu, používam vozík a som na invalidnom dôchodku. Moje maľovanie je v prvom rade relax a oddych, v istom zmysle terapia a pre mňa očistou. Tvorím a očisťujem svoje srdce, otváram sa stále novým témam.

Som šťastne vydatá a krásnych 22 rokov stále zamilovaná do môjho manžela.

Na svete je veľa ľudí, ku ktorým sa matka príroda zachovala kruto, ktorí žijú s pečaťami nešťastných náhod, ktorým sa až priveľmi otvorila zlovestná Pandorina skrinka. A tak aj ja žijem medzi vami, s nezlomnou vôľou nájsť si svoje uplatnenie a aspoň kúsok obyčajného ľudského šťastia . V živote som prešla aj neľahkými vecami, aj dosť škaredými, no ak ma niečo veľmi silno definuje, tak to, že vždy vstanem a idem. Samozrejme, aj ja sa viem občas poľutovať, ale nakoniec nájdem cestu ako ďalej a idem. Veci ukončujem až vtedy, keď vyskúšam všetky možnosti. A večne snívam. Večne! Moju tvorbu nájdete na facebooku.

Amerl (Eva Kubáňová)Ahoj,
som Amerl – umelecká duša, ktorá s radosťou tvorí krásu na plátne aj v živote. Milujem hru s farbami, spôsob, akým spolupracujú, komplementujú sa či oponujú v procese od čistého plátna až po hotový obraz. Moju tvorbu si môžete pozrieť na FB: Rozkvitni a ži.

denisa-budayova

Maľbe a kresbe sa venujem od skorého detstva, avšak aktívnu tvorbu som začala uskutočňovať až 3 roky dozadu, kde ma znovu k umeniu priviedli neočakávané životné udalosti. Znova som sa utiekala k tomu, čo ma vo voľnom čase vždy bavilo a postupne som sa rozhodla vytvoriť si aj autorský profil na instagrame a facebooku.
 
Ako Dennie ART som známa len krátko, ale veľa ľudí už vie, že maľujem akrylom na plátna, a špecifickými farbami na oblečenie, módne doplnky, drevené dekorácie, hrnčeky a rôzne iné predmety. Nájsť a podporiť ma môžte na mojich účtoch na Facebooku a Instagrame.

Iveta-Jesenska

Volám sa Iveta Jesenská, narodila som sa v Martine, kde aj žijem. Som absolventkou školy úžitkového výtvarníctva v Košiciach. Navštevovala som ateliéry, kde som sa zdokonaľovala v maľbe, .Absolvovala som aj niekoľko workshopov so zameraním sa na maľbu akvarelom. Avarelu sa venujem už viac ako 10 rokov. Vystavujem samostatne aj skupinovo, doma aj v zahraničí.
 
Založila som a vediem spolu s priateľmi akvarelistami FB skupinu pod názvom: Slovenský akvarel, ktorá ma už viac, ako 400 členov. V roku 2021 sme založili OZ Slovenský akvarel, kde som členkou predsedníctva. Spolu s členmi OZ rozvíjame svoje akvarelové aktivity doma aj v zahraničí. Poslednou našou spoločnou výstavou bola výstava v Slovenskom dome v Prahe- október 2022. Viac sa o mne dozviete na Facebooku a Instagrame.
Maľbe akvarelu sa venujem od leta 2022. Predtým to bola olejomaľba a maľba na hodváb od roku 2010. Moju tvorbu nájdete na sashe.sk/lubiq. Najradšej maľujem portréty zvierat. V maľbe akvarelu by som sa chcela zdokonaliť. Na výstavu sa prihlasujem s technikou maľby akvarel. Takisto je mojou obľúbenou činnosťou staranie sa o moje 188l akvárium.
 

Jmenuji se Jitka Jarešová a žiji v jižních Čechách nedaleko krásného a malebného města Blatná. Obrázky tvořím pro radost, abych mohla alespoň na chvilinku utéct od moderní a uspěchané doby, která je všude kolem nás.

Jako materiál jsem používám keramickou hmotu, olejové barvy a občas jsou obrázky doplněny i kovovým prvkem (jako je zábradlí nebo věžička). Obrázky jsou výrazně plastické a vystupují do prostoru. Jako námět mi slouží krásná krajina jižních Čech a staré památky o které u nás není nouze. Ale musím přiznat, že jsem občas použila i vlastní fantazii. Často také vytvořím obrázek podle přání lidí, jejich oblíbené místo nebo vzpomínku.

A tak vás chci poprosit, abyste alespoň na chvilinku dali mobil do kapsy a vydali se společně se mnou na krátký výlet, do světa plného pohody, přírody, sluníčka a starých časů.  Více info o mé tvorbě na www.keramickeobrazky.eu

Od malička ma bavilo kreslenie, maľovanie a rôzne iné druhy umeleckej tvorby. V neskoršom veku som sa začal viac venovať kresbe portrétov a postupne som načrel aj do maľby, z ktorej ma momentálne najviac oslovuje akvarel. V súčasnosti žijem s rodinkou v Žiline, kde aj pracujem a kreslenie/maľovanie sa mi stalo príjemným relaxom a "únikom" od každodennej rutiny. Niečo málo z mojej tvorby nájdete na mojom instagrame, ktorý sa snažím postupne dopĺňať o nové kúsky.

Som hobby artist. Maľovanie mi robí radosť a rada túto radosť v podobe obrázkov posielam do sveta. Učaroval mi akvarel, jeho nepredvídateľnosť, živelnosť a ľahkosť. Pri tvorbe však používam rôzne techniky a materiály. Moju prácu nájdete na Facebooku, prípadne ma môžete kontaktovať na mail: silvia.selnekovic@gmail.com

Mé jméno je Hana Matoušková. Malbu jsem studovala na Zlínské umělecké škole. V současnosti žiji v Praze . Maluji různé věci krajiny, portréty nebo zvířata. Ilustruji dětské knihy. Zkoušela jsem vyrábět šperky a sochy. Moji práci můžete vidět na www.hanamatouskova.com na Instagramu a na Facebooku.

Moju tvorbu nájdete na Instagrame.

Marcela-Bucekova

Volám sa Marcela Bučeková a pochádzam z Modry. Maľovanie ma fascinuje už od detstva, navštevovala som aj Základnú umeleckú školu v Modre. Absolvovala som niekoľko workshopov akvarelu a momentálne sa venujem vo voľnom čase práve tejto technike, v ktorej sa snažím stále zdokonaľovať už viac ako 4 roky. Som človek, ktorý musí stále niečo tvoriť, skúšala som aj pastel, akryl a tiež som maľovala aj na textil či na sklo, minulý rok to boli aj Dot mandaly. 
 
Som členkou o.z. Slovenský akvarel, spoločne s ktorým máme za sebou spoločnú výstavu akvarelu v Prahe. Moju tvorbu si čo sa týka akvarelu si môžete pozrieť na facebookovej stránke a iné techniky na MB kreative. Kontakt na mňa: bucekova.marcela80@gmail.com
Maľovanie je môj relax popri práci. Maľujem s láskou a do svojich obrazov sa snažím vložiť svoje srdce a obrazom vdýchnuť dušu. Moju tvorbu si môžete pozrieť na Facebooku.
Som žiačka strednej umeleckej školy v Košiciach, tanečníčka, čitateľka hlavne fantazijných kníh, amatérska pisateľka poézie, jazdkyňa na koni a hrdá majiteľka motorky. Moju tvorbu nájdete na Instagrame
Menom Igigi predstavujem môj relax a sebarealizáciu tvorby z dreva. Z každého diela robím len jeden jedinečný kus. Kópie diel nerobím. Vždy vymyslím podľa požiadavky nového majiteľa niečo nové a originálne. Svojim obrazom chcem oživiť výstavu o ručne vyrobený drevený obraz . Prehľad mojich diel nájdete na verejnej FB stránke - Igigi Macho.
Ahoj, já jsem Kačka a pocházím z Čech kousek od Prahy. Miluji malbu a přírodu, takže zvířata jsou mým častým a nejoblíbenějším motivem. Jako médium používám cokoliv, co mám zrovna v ruce od propisky po olejové barvy. Něco málo z mé tvorby je k nahlédnutí na mém Instagramu.
Som art soul, žena, mama, partnerka. Venujem sa výtvarnej tvorbe hlavne maľbe a kresbe svojich nápadov alebo na objednávku podľa predstavy, inšpirácie zákazníka. Do svojich obrazov dávam aj kúsok seba, energiu, cit, farbu, tému, tak, aby ladila s daným človekom.
Navštevovala som strednú umeleckú školu v Ružomberku, kde sme prezentovali naše diela na skupinových výstavách, zúčastnila som sa niekoľkokrát na súťaži "Tvorba" pre neprofesionálnych výtvarníkov aj s umiestením. Od septembra som súčasťou klubu neprofesionálnych výtvarníkov s dlhoročnou tradíciou v makovického dome. Zúčastnila som sa poslednej výstavy členov klubu "Z našej Palety."  Moju tvorbu nájdete na Facebooku a na Instagrame.
Moje meno je Mária Vrtochová. Som výtvarnou pedagogičkou, v súčasnosti na dôchodku. Celý svoj život sa venujem aktívnej výtvarnej tvorbe, rôznym štýlom a technikám. Od roku 2020 sa intenzívnejšie venujem tvorbe akvarelu. Som členkou skupiny Akvarela, Slovenský akvarel a FabrianoInAcquarello, kde sa svojimi maľbami aj prezentujem. Na mojej FB stránke, fotky na časovej osi nájdete moju širokú paletu tvorby, rozdelená je do albumov podľa rôznych výtvarných produktov. Svoje diela vystavujem aj na rôznych umeleckých výstavách. V prípade záujmu ma môžete kontaktovať na mailovej adrese mvrtochova@gmail.com.

Som členkou - Klub  umelcov, spisovateľov a teoretikov SR – Matica slovenská – Spoluzakladateľka a prezidentka Voľnej skupiny umelcov HALA-BALA.

Počas štúdií na Univerzite Komenského som viedla organizáciu výstav študentov pod záštitou ARTEMu. Moja tvorba sa nesie impresionistickým nádychom. Od roku 2016 sa zúčastňujem a organizujem (2017) medzinárodné výtvarné sympózia. Výber z výstav 2022: Salve Prachatice, 2021: ArtModdom, Bratislava 2020: Rosenfeld, Frýdek-Místek, Plener Agro-art Golaszewo - Poland 2019: Galerie Fara, Planá nad Lužnicí, Novum Basel, Schwitzerland 2018: Mladotúv dúm, Praha, Art workshop, Unterolberndorf, Zichyho palác, Bratislava.

Ahoj, volám sa Patrik Baláž a pochádzam od Banskej Štiavnice. Tam som vyštudoval odbor propagačné výtvarníctvo na strednej škole a následne pokračoval na UMB v Banskej Bystrici na učiteľstvo výtvarného umenia, ktoré som po 3 rokoch ukončil. Od detstva som rád kreslil zvieratá, hlavne hmyz. Preto táto príležitosť vypracovať obrazy pre umelecko-akvaristicku výstava ma veľmi zaujala. Nakoľko som aj akvarista/terarista, tak mam k tejto téme blízky vzťah. Svoje práce zväčša prezentujem na svojom instagrame, kde ma nájdete pod umeleckým menom art_blz

Som z Modry. Akvarelu a kresbe sa opäť intenzívnejšie venujem asi 4 roky, navštevujem pravidelne rôzne workshopy, snažím sa zlepšovať. Som členkou OZ Slovenský akvarel, čo mi umožnilo účasť na spoločnej výstave v Prahe. Tento rok boli ocenené moje obrázky na Výtvarnom spektre. Moju tvorbu si môžete pozrieť na Instagrame.

Ján Janík

Maľovanie ma sprevádza celý život. Už ako dieťa som veľmi rád kreslil a maľoval. Podľa mňa skôr ako som sa naučil chodiť, som v rukách držal pastelky. Milujem prírodu a tá je aj mojou najväčšou inšpiráciou pri tvorbe. Rád skúšam nové veci a rád využívam rôzne techniky a štýly. Moju tvorbu môžete vidieť na instagrame

Miroslava BačováSom amatérska maliarka, ktorá vo svojom voľnom čase rada maľuje. Maľovanie beriem ako svoju záľubu a relax, popri svojich dvoch dcérkach, manželovi, domácnosti a práci s deťmi. Zameriavam sa na maľovanie mandál, ale rada príjmem každú novú výzvu.

Volám sa Ľubica a venujem sa umeniu a najmä maľbe, rôzne techniky, najradšej mám ikonopisectvo - starobylá technika písania ikon. Čo sa týka maľby najradšej maľujem zvieratá krajinky, niekedy aj predmety alebo známe osoby i postavičky z rozprávok. Keď som sa dozvedela, že by som mohla mať výstavu obrazov, hoci som sa o akvaristiku nikdy v minulosti nezaujímala, teraz som dostala možnosť, ktorá sa neodmieta. Práve táto možnosť mi umožnila otvoriť nové obzory a spustila vo mne záujem o akvaristiku. Rada kreslím akrylom, akvarelom farbami na textil, temperou. Ak by ste mali záujem o kresby, maľby na objednávku kontaktujte ma na lubicabombalova34@gmail.com, alebo sms : 0944/660 798

 • Nellka Majeríková
 • Alexandra Majeríková
 • Lenka Svajčíková
 • Katarína Hanuliaková
 • Ionela Bašistova
 • Ľubomír Stráňava
 • Lucia Pozníková
 • Vladimír Bohdal
 • Dominika Bazelidesová
 • Talima (Martina Talianova)
 • Slavomír Kútnik
 • Veronika Semeráková
 • Jaroslav Daubrava

Veríme, že v budúcnosti výstavu alebo podobné aktivity zopakujeme. Ak si registráciu nestihla/nestihol, budeš mať príležitosť zapojiť sa aj ty. Ak máš záujem byť v budúcnosti informovaná/ý, pošli nám tvoju mailovú adresu s názvom mailu "Info o Aquarium ART" na adresu info@shrimp.sk. Ďakujeme.

 

 

Prihlás sa a nepremeškaj novinky, akcie a zľavy!

Sprievodca akvaristikou

» Zaujímavé články

SHOPROKU2021

Predajňa v Žiline

Na predajni je možný osobný nákup, alebo po dohode vyzdvihnutie objednávok urobených vopred cez eshop. 

Pondelok - Nedeľa: 09:00 - 19:00 
NOVÝ VJAZD Z PARKOVISKA HYPERTESCA- VIAC
P. O. Hviezdoslava 50C, (PARK PROSPERITY), Žilina, 0944 732 723

Zákaznícka podpora Shrimp.sk
Ondrej Svoboda
Ondrej Svoboda
(ESHOP: PO - PI od 7 - 17 h)
Copyright © 2022 Ondrej Svoboda - Shrimp.sk