UPOZORNENIE: NOVÝ VJAZD K PREDAJNI V ŽILINE JE Z PARKOVISKA HYPERTESCA - VIAC INFO
Logo
Nevieš si rady? Zavolaj.
(ESHOP: PO - PI od 7 - 17 h)
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebuješ poradiť? Neváhaj nás kontaktovať.
Novinky
19.04.2023
NOVÉ BOJOVNICE V PONUKE
Do ponuky sme zaradili nové tipy vzácnych bojovníc: ALIEN BLUE-GREEN-GRAY ALIEN COOPER IMBELLIS RED TAIL Máme samčeky a aj samičky, ľahko si... čítať celé
19.04.2023
UPOZORNENIE O VJAZDE DO AREÁLU
Pôvodný vjazd z ulice P. O. Hviezdoslava JE UZAVRETÝ PRE CHODCOV AJ AUTÁ!!! Dostať k nám sa môžeš z parkoviska Hypertesca ideálne peši pre práve prebi... čítať celé
15.03.2023
VYHRAJ AKVÁRIUM ZA VRÁTENIE BOXU
Vyhraj kvalitné akvárium EHEIM Aquastar 54 l v hodnote 129 € aj s dopravou zdarma! Do súťaže sa môžeš zapojiť jednoducho. Ak sme ti už niekedy posie... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

razbory-za-polovicu

 1. Úvod
 2. Prípravky
 3. Seachem – Stability 500 ml

Seachem – Stability 500 ml

Prípravok Stability® rýchlo a bezpečne nastolí biologickú rovnováhu v sladkovodných aj morských akváriách, čím zabráni najčastejšej príčine úhynu rýb:... celý popis
Dostupnosť
skladom
Doba dodania
Doručenie 06.06.2023 do 17:00. Objednaj dnes do 24:00
23,50 EUR
19,58 EUR
bez DPH
ks
Číslo produktu:17202
EAN kód:8595092806392
Výrobca:SEACHEM
Strážiť cenu / dostupnosť
Podobné produkty
  Seachem – Stability 100 ml
  6,80 EUR
  5,67 EUR bez DPH
  6,80 EUR
  5,67 EUR bez DPH
  skladom
  ks
   Seachem – Stability 250 ml
   13,50 EUR
   11,25 EUR bez DPH
   13,50 EUR
   11,25 EUR bez DPH
   skladom
   ks
   Najdôležitejšie informácie

   Prípravok Stability® rýchlo a bezpečne nastolí biologickú rovnováhu v sladkovodných aj morských akváriách, čím zabráni najčastejšej príčine úhynu rýb: „syndrómu novej nádrže“. Je vyvinutý špeciálne pre použitie v akváriu a obsahuje zmes aeróbnych, anaeróbnych a fakultatívnych baktérií, ktoré umožňujú odbúravanie odpadových organických látok, amoniaku, dusitanov a dusičnanov.  Baktérie, ktoré sú použité v tomto prípravku nefixujú síru a nebudú produkovať toxický sírovodík. Stability® je úplne neškodný pre všetky vodné organizmy, ako aj pre vodné rastliny, takže nehrozí jeho nadmerné použitie.

   Stability® je zavŕšením takmer desaťročia výskumu a vývoja. Predstavuje súčasný trend v oblasti prírodného biologického manažmentu. Baktérie používané v konkurenčných produktoch sú vo svojej podstate nestabilné. Podmienky potrebné pre ich rast a vývoj spadajú do veľmi úzkeho rozsahu teplôt, pH, organickej záťaže, atď. Ak niektorý z týchto parametrov nie je striktne v správnom rozmedzí, bakteriálna kultúra sa rýchlo rozpadne a zomrie. Stability® nie je takýmto spôsobom obmedzený. Podmienky nevyhnutné pre rast jeho kmeňov baktérií majú veľmi široký rozsah. Keď iné baktérie začnú odumierať (zvyčajne z vysokých organických záťaží spôsobených nezistenou smrťou organizmu), prípravok sa stane jednoducho efektívnejším.

   Dávkovanie Stability®

   Pred použitím dobre pretrep. Vypni UV/ozón. Prvý deň použi v novom akváriu 1 viečko (5 ml) na každých 40 l vody. Potom použi 1 viečko na každých 80 l/deň po dobu 7 dní. Ryby a iné vodné druhy sa môžu introdukovať kedykoľvek, pokiaľ sa dávka udržiava 7 dní. Pre optimálny výkon biofiltru používaj 1 dávkovač na každých 80 l raz za mesiac alebo pri každej výmene vody, tiež pri každom pridaní novej ryby, či pri nejakej medikácii v akváriu. Dátum spotreby prípravku je 4 roky od jeho dátumu výroby.

   Stability® by sa malo ideálne používať v spojení s biologickou filtráciou, ako je napríklad Seachem Matrix™. Na núdzovú kontrolu amoniaku použi Seachem AmGuard™.

    

   Najčastejšie otázky

   Na ako dlho mám pri dávkovaní Stability™ vypínať UV filter alebo ozón?

   UV a/alebo ozón by mali byť vypnuté po dobu 7 dní, pri zábehu nového akvária, alebo aspoň 24 hodín, ak ho používaš pri pridávaní nových rýb alebo vody do akvária. Dôvod, prečo by mali byť obidva vypnuté je ten, že UV a ozón rozkladajú a ničia baktérie.

   Aký je primeraný čas na to, aby sa Stability™ dostal zo stavu spór a našiel domov a uchytil sa?

   Baktérie by mali byť schopné nájsť si vhodný domov do 24 hodín.

   Práve som dokončil zábeh svojej novej nádrže, ale urobil som chybu, pretože som pridal množstvo rýb súčasne. Zaujímalo by ma, či by som mohol použiť Stability™ na posilnenie biologickej filtrácie kvôli zvýšenej biologickej záťaže?

   Áno, Stability™ sa v dôsledku zvýšeného biologického zaťaženia veľmi osvedčil pri odstraňovaní amoniaku a dusitanov vrátane dusičnanov. Ak hladina amoniaku nie je na nule, kombinácia Stability™ a AmGuard je veľmi prospešná na zníženie toxicity amoniaku, pretože tieto baktérie spotrebúvajú v akváriu amoniak, dusitany a dusičnany.

   Prečo Stability™ nepotrebuje chladenie? Ak sú v roztoku živé baktérie, ako zostanú tak dlho nažive? Alebo je v prípravku okrem baktérií aj niečo iné?

   Baktérie v Stability™ sú živé, ale nie aktívne. Existujú vo forme spór. Znesú extrémne teploty a na prežitie nevyžadujú jedlo. Keď ich pridáš do akvária, stanú sa aktívnymi vďaka zriedeniu vodou.

   Baktérie vyžadujúce chladenie sú aktívne. Chladenie im spomaľuje ich životný cyklus a ony vyžadujú menej jedla. Pretože sú aktívne, vyžadujú potravu, ktorá je dodávaná spolu s nimi. Tiež neprežijú extrémne horúčavy ani chlad a zomrú, keď sa im minie potrava.

   Môžem predávkovať akvárium prípravkom  Stability™?

   Je to veľmi ťažké. V akváriu nikdy nebudeš mať príliš veľa prospešných baktérií. Najhoršou vecou, ktorá sa môže stať, je premnoženie baktérii, ktoré je však zriedkavé a ak k nemu dôjde, tak sa to za krátko ustáli.

   Dokončil som odporúčané 7dňové dávkovanie, moja nádrž však stále nie je úplne zabehnutá. Prečo?

   Pretože každá nádrž má svoje vlastné tempo potrebné na zábeh. Je ťažké presne určiť časový rámec, v ktorom bude nádrž pripravená. Väčšinou to trvá 46 týždňov.

   Ak plánujem urobiť zábeh bez rýb a používať prípravok Stability™, musím na naštartovanie cyklu dusíka pridať zdroj amoniaku?

   Áno, pre zrýchlenie zábehu budeš musieť denne pridať malé množstvo potravy, kým sa mierne nezvýši hladina amoniaku. V tom momente môžeš prestať pridávať potravu a nechať baktérie pracovať.

    

   Balenie: 500 ml

    

   Tovar zaradený v kategóriách
   Prihlás sa a nepremeškaj novinky, akcie a zľavy!

   Sprievodca akvaristikou

   » Zaujímavé články

   najlepsia-akvaristika-2022

   SHOPROKU2021

   Predajňa v Žiline

   Na predajni je možný osobný nákup, alebo po dohode vyzdvihnutie objednávok urobených vopred cez eshop.

   Pondelok - Nedeľa: 09:00 - 19:00 
   NOVÝ VJAZD Z PARKOVISKA HYPERTESCA - VIAC
   P. O. Hviezdoslava 50C, (PARK PROSPERITY), Žilina, 0944 732 723

   Zákaznícka podpora Shrimp.sk
   Ondrej Svoboda
   Ondrej Svoboda
   (ESHOP: PO - PI od 7 - 17 h)
   Copyright © 2023 Ondrej Svoboda - Shrimp.sk