UPOZORNENIE: NOVÝ VJAZD K PREDAJNI V ŽILINE JE Z PARKOVISKA HYPERTESCA - VIAC INFO
Logo
Nevieš si rady? Zavolaj.
(ESHOP: PO - PI od 7 - 17 h)
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebuješ poradiť? Neváhaj nás kontaktovať.
Novinky
19.04.2023
NOVÉ BOJOVNICE V PONUKE
Do ponuky sme zaradili nové tipy vzácnych bojovníc: ALIEN BLUE-GREEN-GRAY ALIEN COOPER IMBELLIS RED TAIL Máme samčeky a aj samičky, ľahko si... čítať celé
19.04.2023
UPOZORNENIE O VJAZDE DO AREÁLU
Pôvodný vjazd z ulice P. O. Hviezdoslava JE UZAVRETÝ PRE CHODCOV AJ AUTÁ!!! Dostať k nám sa môžeš z parkoviska Hypertesca ideálne peši pre práve prebi... čítať celé
15.03.2023
VYHRAJ AKVÁRIUM ZA VRÁTENIE BOXU
Vyhraj kvalitné akvárium EHEIM Aquastar 54 l v hodnote 129 € aj s dopravou zdarma! Do súťaže sa môžeš zapojiť jednoducho. Ak sme ti už niekedy posie... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

razbory-za-polovicu

 1. Úvod
 2. Prípravky
 3. Filtračné médiá
 4. Seachem – Purigen 250 ml

Seachem – Purigen 250 ml

Purigen® je špičkový syntetický adsorbent, ktorý sa nepodobá na žiadny iný filtračný produkt. Nejde o zmes iónomeničov alebo adsorbentov, ale o jedine... celý popis
Dostupnosť
skladom
Doba dodania
Doručenie 06.06.2023 do 17:00. Objednaj dnes do 24:00
25,90 EUR
21,58 EUR
bez DPH
ks
Číslo produktu:17211
EAN kód:8595092806019
Výrobca:SEACHEM
Strážiť cenu / dostupnosť
Podobné produkty
  Seachem – Purigen 100 ml
  15,40 EUR
  12,83 EUR bez DPH
  15,40 EUR
  12,83 EUR bez DPH
  skladom
  ks
   Seachem – Purigen 500 ml
   40,90 EUR
   34,08 EUR bez DPH
   40,90 EUR
   34,08 EUR bez DPH
   skladom
   ks
   Najdôležitejšie informácie

   Purigen® je špičkový syntetický adsorbent, ktorý sa nepodobá na žiadny iný filtračný produkt. Nejde o zmes iónomeničov alebo adsorbentov, ale o jedinečný makroporézny syntetický polymér, ktorý odstraňuje rozpustné a nerozpustné nečistoty z vody rýchlosťou a kapacitou, ktorá presahuje všetky ostatné konkurenčné produkty o viac ako 500 %. Purigen® reguluje amoniak, dusitany a dusičnany odstraňovaním dusíkatého organického odpadu, ktorý by inak uvoľňoval tieto škodlivé zlúčeniny. Vplyv Purigenu na stopové prvky je minimálny. Výrazne zvyšuje redoxné reakcie. Prečisťuje vodu do bezkonkurenčnej čistoty. Purigen® postupne tmavne, keď sa úplne zanesie, ľahko sa obnoví a ošetrí bielidlom. Purigen® je určený do morských aj sladkovodných akvárií.

   Výhody Purigen®:

   Selektivita

   Purigen® je organická filtračná živica s najvyššou kapacitou na trhu. Žiadne iné produkty sa nemôžu porovnávať s jeho schopnosťou vyčistiť zakalenie a vyleštiť vodu do bezkonkurenčnej čistoty. Na rozdiel od iných produktov na trhu, ktoré sú jednoduchými iónomeničovými živicami, je Purigen® špeciálne navrhnutý tak, aby slúžil ako organická zachytávajúca živica. V čase, keď sú ionexové živice naplnené kovmi a inými kontaminantmi, Purigen® sotva začína dosahovať svoj potenciál. Purigen® všeobecne ignoruje jednoduché elementárne zlúčeniny, ktoré majú extrémnu afinitu k dusíkatým organickým látkam. Primárnym zdrojom dusíkatých zlúčenín v akváriu je odpad. Ryby, koraly, dokonca aj rastliny produkujú dusíkatý odpad. Purigen® odstraňuje tieto odpady rýchlejšie a komplexnejšie ako čokoľvek iné na trhu.

   Kapacita

   Purigen® má vďaka svojej veľkej ploche zvýšenú kapacitu. Všetky ostatné živice na trhu sú čisto sférické extrudované guľôčky. Tieto guľôčky zostávajú hladké aj pod mikroskopom. Purigen® je sférický aj makroretikulárny. Má mikroskopické póry, ktoré mnohonásobne zvyšujú jeho využiteľnú plochu na rozdiel od čisto sférickej živice.

   Regenerácia

   Purigen® je možné tiež regenerovať. Pretože adsorbuje odpadové produkty, Purigen® zmení farbu z bledej na tmavohnedú, takmer čiernu. Akonáhle je vyčerpaný, môže byť regenerovaný roztokom bielidla a vody. Bielidlo doslova „spáli“ organické látky, ktoré boli odstránené z nádrže. Dávaj pozor na výrobky, ktoré tvrdia, že sú regenerovateľné soľankovým roztokom. To je regeneračný postup pre médiá, ktoré fungujú na princípe iónovej výmeny. Soľný roztok neodstráni organické látky. Zatiaľ čo také živice majú obmedzenú kapacitu na organickú adsorpciu, proces regenerácie soľanky nahradzuje iba odstránené iónové zlúčeniny. Neničí veľké organické molekuly, ktoré boli odstránené z vody, čo je hlavnou funkciou organických adsorpčných živíc.

   Pokyny

   Pred použitím opláchni. Používaj vo filtračných vreckách s jemnou veľkosťou oka (180 mikrónov alebo menej), ako je napríklad Seachem’s The Bag™. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov by mal byť Purigen® umiestnený tak, aby maximalizoval prietok vody. Môže sa použiť v kanistri filtra, v komore s médiom alebo v akejkoľvek oblasti s veľkým prietokom. Každých 250 ml ošetrí až 1 000 l po dobu až šiestich mesiacov. Vyčerpanosť je indikovaná výrazným zafarbením perličiek na tmavohnedo alebo čierno.

   Nie je možné použiť s filtračnými sieťkami Aqua Nova.

   Regenerácia

   Namoč do roztoku bielidla a vody v pomere 1:1 na 24 hodín do nekovovej nádoby na dobre vetranom mieste a mimo dosahu detí. Používaj bežné 8,25% chlórnanové bielidlo pre domácnosť (nevoňavé, bez farbív). Dôkladne opláchni a potom namoč na 8 hodín do roztoku so 4 polievkovými lyžicami Prime® alebo ekvivalentného dechlórátora na pohár vody. Dobre opláchni. Na použitie v sladkej vode namoč na 4 hodiny do roztoku s obsahom 2 polievkových lyžíc tlmivého roztoku na pohár vody (Discus Buffer®, Neutral Regulator®). Teraz by mala byť obnovená pôvodná farba a plná aktivita a Purigen® je pripravený na opätovné použitie. Nepoužívaj znovu, ak cítiš zápach bielidla/chlóru. V prípade pochybností namoč guľôčky do malého množstva vody a otestuj na zvyškový chlór chlórovou testovacou súpravou.

   Najčastejšie otázky

   Zaujímalo by ma, aký typ bielidla je uvedený v pokynoch pre použitie na regeneráciu Purigen®?

   Na regeneráciu je potrebné použiť bežné 8,25% chlórnanové bielidlo pre domácnosť (bez vône, bez farbív). Roztok 4 polievkových lyžíc Prime na 1 pohár vody úspešne neutralizuje 8,25% bielidlo použité v pomere 1:1. Pokyny na balení môžu hovoriť o použití 2 lyžic Prime. To bolo založené na tom, že v minulosti boli najpredávanejšie 6% bielidlá. Neodporúčame používať koncentrovanejšie bielidlo. Odporúčame tiež očuchať Purigen® po regeneračnom procese. Ak je cítiť chlórom alebo bielidlom, proces namáčania v Prime zopakuj.

   Kedy je Purigen® vyčerpaný a ako ho regenerujem?

   Purigen® sa po vyčerpaní zmení z normálnej farby na tmavohnedú. Namoč do roztoku bielidla a vody v pomere 1:1 na 24 hodín do nekovovej nádoby na dobre vetranom mieste a mimo dosahu detí. Používaj bežné 8,25% chlórnanové bielidlo pre domácnosť (nevoňavé, bez farbív). Dobre opláchni a potom namoč na 8 hodín do roztoku s obsahom 4 polievkových lyžíc Prime® na pohár vody. Dobre opláchni. Pre použitie v sladkej vode namoč na 4 hodiny do roztoku s obsahom 2 polievkových lyžíc tlmivého roztoku na pohár vody (Discus Buffer®, Neutral Regulator®). Teraz by mala byť obnovená pôvodná farba a plná aktivita a Purigen® je pripravený na opätovné použitie. Nepoužívaj, ak cítiš zápach bielidla/chlóru. V prípade pochybností namoč guľôčky do malého množstva vody a otestuj na zvyškový chlór pomocou testovacej súpravy na chlór.

   Zníži Purigen® GH (všeobecná tvrdosť; hladiny vápnikových/horčíkových iónov)?

   Nie, Purigen® nebude mať vplyv na tvrdosť vápnika/horčíka.

   Balenie: 250 ml

   Prihlás sa a nepremeškaj novinky, akcie a zľavy!

   Sprievodca akvaristikou

   » Zaujímavé články

   najlepsia-akvaristika-2022

   SHOPROKU2021

   Predajňa v Žiline

   Na predajni je možný osobný nákup, alebo po dohode vyzdvihnutie objednávok urobených vopred cez eshop.

   Pondelok - Nedeľa: 09:00 - 19:00 
   NOVÝ VJAZD Z PARKOVISKA HYPERTESCA - VIAC
   P. O. Hviezdoslava 50C, (PARK PROSPERITY), Žilina, 0944 732 723

   Zákaznícka podpora Shrimp.sk
   Ondrej Svoboda
   Ondrej Svoboda
   (ESHOP: PO - PI od 7 - 17 h)
   Copyright © 2023 Ondrej Svoboda - Shrimp.sk