UPOZORNENIE: NOVÝ VJAZD K PREDAJNI V ŽILINE JE Z PARKOVISKA HYPERTESCA - VIAC INFO
Logo
Nevieš si rady? Zavolaj.
(ESHOP: PO - PI od 7 - 17 h)
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebuješ poradiť? Neváhaj nás kontaktovať.
Novinky
15.03.2023
VYHRAJ AKVÁRIUM ZA VRÁTENIE BOXU
Vyhraj kvalitné akvárium EHEIM Aquastar 54 l v hodnote 129 € aj s dopravou zdarma! Do súťaže sa môžeš zapojiť jednoducho. Ak sme ti už niekedy posie... čítať celé
07.12.2022
SHOPROKU 2022 - venuj nám svoj hlas
V roku 2019 a 2021 sa nám podarilo získať prestížnu cenu popularity v kategórii hobby.  Veríme, že aj vďaka tvojmu hlasu sa nám podarí toto významné o... čítať celé
28.11.2022
NA SVIATKY PAUZUJEME!
Predvianočné nakupovanie býva častokrát obdobím zhonu. Pre naše zvieratká a rastlinky chceme bezpečné doručenie, preto počas sviatkov obmedzíme odos... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

vyhraj-akvarium

 1. Úvod
 2. Prípravky
 3. Seachem – Prime 250 ml

Seachem – Prime 250 ml

Takmer všetky spoločnosti zaoberajúce sa chovom akváriových zvierat vyrábajú produkt, ktorý odstraňuje chlór z vody. Žiadny z nich sa však nemôže poro... celý popis
Dostupnosť
skladom
Doba dodania
Doručenie 28.03.2023 do 17:00. Objednaj dnes do 24:00
14,50 EUR
12,08 EUR
bez DPH
ks
Číslo produktu:17206
EAN kód:8595092806446
Výrobca:SEACHEM
Strážiť cenu / dostupnosť
Podobné produkty
  Seachem – Prime 100 ml
  7,20 EUR
  6,00 EUR bez DPH
  7,20 EUR
  6,00 EUR bez DPH
  skladom
  ks
   Seachem – Prime 500 ml
   21,90 EUR
   18,25 EUR bez DPH
   21,90 EUR
   18,25 EUR bez DPH
   skladom
   ks
   Najdôležitejšie informácie

   Takmer všetky spoločnosti zaoberajúce sa chovom akváriových zvierat vyrábajú produkt, ktorý odstraňuje chlór z vody. Žiadny z nich sa však nemôže porovnávať v kvalite, koncentrácii alebo účinnosti s vlajkovým produktom spoločnosti Seachem: Prime®. Prime® je kompletný a koncentrovaný kondicionér pre sladkú aj slanú vodu. Prime® odstraňuje chlór, chlóramín a detoxikuje amoniak, dusitany a dusičnany. Je nekyslý a neovplyňuje pH. 

   Prime® je až 5krát koncentrovanejší ako konkurenčné produkty. Prime® sa môže používať počas zábehu nádrže na zmiernenie toxicity amoniaku/dusitanov. Obsahuje spojivo, vďaka ktorému sú amoniak, dusitany a dusičnany netoxické, čo umožňuje biofiltru ich efektívnejšie odstraňovanie. Odstráni tiež všetky ťažké kovy nachádzajúce sa vo vode z vodovodu pri typických úrovniach koncentrácie. Používaj ho pri štarte akvária a tiež kedykoľvek, keď dopĺňaš alebo vymieňaš vodu. 

   Dávkovanie Prime®

   Na každých 200 l novej vody použi 1 viečko (5 ml). Pri menších objemoch je potrebné poznamenať, že každý závit viečka má približne 1 ml. Môže sa pridávať priamo do akvária, ale lepšie je, ak sa najskôr pridá do novej vody. Ak pridávaš priamo do akvária, základná dávka závisí od objemu akvária. Sírny zápach je normálny. Pre výnimočne vysoké koncentrácie chloramínu sa môže bezpečne použiť dvojnásobná dávka. Na detoxikáciu dusitanov v prípade núdze sa môže použiť až 5násobok normálnej dávky. Ak je teplota >30 °C a hladiny chlóru alebo amoniaku sú nízke, použi polovičnú dávku.

   Najčastejšie otázky

   Myslím, že môj Prime® môže byť starý, pretože vonia, akoby sa pokazil.

   Prime® má veľmi výrazný zápach podobný síre, ktorý je úplne normálny.

   Všimol som si nejaké malé čierne škvrny na dne mojej fľaše Prime®. Je to v poriadku?

   Výskyt malých čiernych škvŕn sa príležitostne vyskytuje a je normálny.

   Na kontrolu amoniaku používam Prime®, ale moja testovacia súprava tvrdí, že nič nerobí, v skutočnosti to vyzerá tak, že pridal amoniak! Čo sa deje?

   Súprava na báze Nessler nebude správne čítať amoniak, ak používaš Prime®... bude vyzerať „mimo mierky“, trochu ako bahnitá hnedá (mimochodom, sada Nessler nebude fungovať s inými výrobkami podobnými Prime®). Môže sa použiť súprava na báze salicylátu, ale s opatrnosťou. V podmienkach salicylátovej súpravy sa komplex amoniak-Prime® rozloží a nakoniec dôjde k nesprávnemu odčítaniu amoniaku (rovnako ako u podobných produktov, ako je Prime®), takže kľúčom k súprave na salicylát je okamžité odčítanie. Najlepším riešením je však použitie súpravy MultiTest™ Ammonia; používa senzorový systém výmeny plynov, ktorý nie je ovplyvnený prítomnosťou Prime® alebo iných podobných produktov. Má tiež ďalšiu výhodu v tom, že dokáže zistiť nebezpečnejší voľný amoniak a odlíšiť ho od celkového amoniaku (celkový amoniak je voľný amoniak aj netoxická ionizovaná forma amoniaku).

   Po použití Prime® som otestoval vodu z vodovodu a prišiel som k hodnotám amoniaku. Je to kvôli chlóramínu? Mohli by ste vysvetliť, ako to funguje pri odstraňovaní chlóramínu?

   Prime® pracuje tak, že odstraňuje chlór z vody a potom sa viaže s amoniakom, kým ho biologická filtrácia nemôže spotrebovať (chlóramín mínus chlór = amoniak). Väzba nie je reverzibilná a pre konzumáciu tvojich baktérií je stále k dispozícii amoniak. Prime® nezastaví proces zábehu akvária. 

   V čom je Prime® iný pri znižovaní dusičnanov?

   Detoxikácia dusitanov a dusičnanov pomocou Prime® (ak sa používa vo zvýšených množstvách) nie je z mechanistického hľadiska dobre známa. Najpravdepodobnejším vysvetlením je, že dusitany a dusičnany sa odstraňujú podobne, ako sa odstraňuje amoniak; to znamená, že je viazaný a udržiavaný v inertnom stave, kým ho baktérie v biologickom filtri nedokážu zachytiť, rozbiť a použiť. Dva ďalšie možné scenáre sú redukcia na plynný dusík (N2) alebo konverzia na benígnu zlúčeninu organického dusíka.

   Ako často môžem dávkovať Prime®?

   Prime® je možné dávkovať každých 2448 hodín.

   Ak Prime® odstraňuje amoniak zo systému, nebudú potom hladovať prospešné baktérie?

   Prime® zo systému neodstraňuje amoniak, dusitany ani dusičnany. Jednoducho sa viaže s týmito zlúčeninami, vďaka čomu sú neškodné pre obyvateľov a stále biologicky dostupné pre prospešné baktérie.

   Ako dlho zostáva Prime® viazaný na amoniak, dusitany a dusičnany?

   Prime® viaže tieto zlúčeniny až na 48 hodín. Ak sú po tomto časovom rámci stále prítomné, uvoľňujú sa späť do vody, pokiaľ Prime® nebude opätovne dávkovaný. Aj keď sa hladiny amoniaku alebo dusitanov zvýšia v priebehu 24 hodín, Prime® môžeš dávkovať každých 48 hodín.

   Kedy mám použiť pohotovostnú 5násobnú dávku odporúčaného množstva Prime®?

   Ak sú hladiny amoniaku alebo dusitanov nad 2 ppm, môžeš bezpečne použiť až 5násobné odporúčané množstvo.

   Znehodnotí sa Prime® časom?

   Nie, pokiaľ bude Prime® správne skladovaný, vydrží dlhodobo.

   Mne Prime® vonia po cesnaku. Je to normálne?

   Prime® sa môže líšiť vôňou na základe parametrov v sklade počas výroby. Za normálnych okolností vonia po síre. Produkt bol podrobený rozsiahlym testom, kde sa zistilo, že rozdiel vo vôni nemá v žiadnom prípade vplyv na jeho fungovanie. Jeho použitie je stále úplne bezpečné!

    

   Balenie: 250 ml

    

   Tovar zaradený v kategóriách
   Prihlás sa a nepremeškaj novinky, akcie a zľavy!

   Sprievodca akvaristikou

   » Zaujímavé články

   SHOPROKU2021

   Predajňa v Žiline

   Na predajni je možný osobný nákup, alebo po dohode vyzdvihnutie objednávok urobených vopred cez eshop. 

   Pondelok - Nedeľa: 09:00 - 19:00 
   NOVÝ VJAZD Z PARKOVISKA HYPERTESCA- VIAC
   P. O. Hviezdoslava 50C, (PARK PROSPERITY), Žilina, 0944 732 723

   Zákaznícka podpora Shrimp.sk
   Ondrej Svoboda
   Ondrej Svoboda
   (ESHOP: PO - PI od 7 - 17 h)
   Copyright © 2022 Ondrej Svoboda - Shrimp.sk