UPOZORNENIE: NOVÝ VJAZD KU PREDAJNI V ŽILINE JE Z PARKOVISKA HYPERTESCA - VIAC INFO
Logo
Nevieš si rady? Zavolaj.
(ESHOP: PO - PI od 7 - 17 h)
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebuješ poradiť? Neváhaj nás kontaktovať.
Novinky
07.12.2022
SHOPROKU 2022 - venuj nám svoj hlas
V roku 2019 a 2021 sa nám podarilo získať prestížnu cenu popularity v kategórii hobby.  Veríme, že aj vďaka tvojmu hlasu sa nám podarí toto významné o... čítať celé
28.11.2022
NA SVIATKY PAUZUJEME!
Predvianočné nakupovanie býva častokrát obdobím zhonu. Pre naše zvieratká a rastlinky chceme bezpečné doručenie, preto počas sviatkov obmedzíme odos... čítať celé
30.09.2022
OSLÁV S NAMI 7. NARODENINY
Je neuveriteľné, že prešlo už 7 rokov od založenia našej firmy. Zo záľuby jedného nadšenca vznikla úžasná akvaristika, ktorá mení spoločne s vami tv... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

ShopRoku 2022

 1. Úvod
 2. Prípravky
 3. Seachem – Ammonia Alert

Seachem – Ammonia Alert

Ammonia Alert® je inovatívne farebné zariadenie na nepretržitú detekciu a monitorovanie toxického voľného amoniaku. Senzor sa mení od žltej, cez zelen... celý popis
Dostupnosť
skladom
Doba dodania
Doručenie 07.02.2023 do 17:00. Objednaj dnes do 24:00
11,90 EUR
9,92 EUR
bez DPH
ks
Číslo produktu:17251
EAN kód:8595092806156
Výrobca:SEACHEM
Strážiť cenu / dostupnosť
Podobné produkty
  Seachem – pH Alert
  11,90 EUR
  9,92 EUR bez DPH
  11,90 EUR
  9,92 EUR bez DPH
  skladom
  ks
   Seachem – One Year Alert Combo
   19,50 EUR
   16,25 EUR bez DPH
   19,50 EUR
   16,25 EUR bez DPH
   Nie je skladom
   Najdôležitejšie informácie

   Ammonia Alert® je inovatívne farebné zariadenie na nepretržitú detekciu a monitorovanie toxického voľného amoniaku. Senzor sa mení od žltej, cez zelenú, až po modrú, vzhľadom na koncentráciu amoniaku. Nie sú potrebné žiadne testovacie súpravy, chemikálie alebo postupy. Zariadenie detekuje voľný amoniak nižší ako 0,05 mg/l (ppm) a upozorní ťa na zabijáka akváriových živočíchov. Funguje nepretržite viac ako rok. Tento produkt sa neodporúča používať pri kyslom pH. Je vhodný do morského alebo sladkovodného akvária.

   Pri absencii voľného amoniaku bude mať test žltú alebo slabo žltozelenú farbu. Je normálne, že suchý snímač má zelený odtieň. Môže trvať až niekoľko dní, kým sa nový senzor zladí s vodou. Nie sú potrebné žiadne vzorky vody, chemikálií ani testovacie postupy. Prítomnosť voľného amoniaku je zistiteľná kontinuálne s dobou odozvy asi 15 minút. Odozva na zníženie amoniaku je pomalšia a po odstránení amoniaku vyžaduje prechod z TOXICU na SAFE asi 4 hodiny.

   Ammonia Alert® vydrží minimálne 9x dlhšie ako konkurenčné produkty. Je tiež takmer o polovicu menší ako konkurenčné výrobky. Je malý, jasný a nenápadný, takže ti nepokazí výhľad na akvárium.

   Už 0,02 mg/l voľného amoniaku vytvorí na povrchu detektora zelený odtieň. To zodpovedá celkovému amoniaku (ionizovanému aj voľnému amoniaku) 0,25 mg/l v morskej vode pri pH 8,3. V sladkej vode pri pH 7,0 to zodpovedá 3,6 mg/l celkového amoniaku.

   Voľný amoniak je oveľa toxickejší ako ionizovaný amoniak. Voľnému amoniaku zodpovedá farba ALERT asi 0,05 mg/l, ALARM asi 0,2 mg/l a TOXICKÁ asi 0,5 mg/l. Výmena vody by sa mala realizovať pri akýchkoľvek iných indikáciách, ako je BEZPEČNÁ. Koncentrácia ALERT je tolerovaná 35 dní, ALARM 13 dni a TOXIC je veľmi škodlivá a vyžaduje okamžitú pozornosť. Na núdzové odstránenie amoniaku použi AmGuard™.

   Starostlivosť o Ammonia Alert®:

   Okrem odstraňovania rias čistým, mäkkým materiálom nie je potrebná žiadna starostlivosť. Nedotýkaj sa prstami snímača, pretože kožná mastnota ho môže poškodiť. Na čistenie snímača nepoužívaj bielidlá, mydlo, čistiace prostriedky ani tvrdé predmety. Citlivosť sa zvyšuje s vekom za predpokladu, že merač nesmie vyschnúť. Pre maximálnu citlivosť by sa hodnota mala odčítať za prirodzeného denného svetla alebo za umelého svetla imitujúce denné svetlo.

   Najčastejšie otázky

   Ako dlho bude Ammonia Alert® fungovať?

   Senzor Ammonia Alert® by mal vydržať asi rok. Ak chceš vyskúšať jeho funkčnosť, jemne pridrž kartu nad fľašou amoniaku; senzor by sa mal rýchlo zmeniť na tmavomodrý. Môže trvať asi hodinu, kým sa vráti do pôvodnej farby.

   Mám ďalšiu testovaciu súpravu, ktorá bola pozitívna na amoniak, ale Ammonia Alert® nikdy nezmenil farbu. Je to v poriadku?

   S najväčšou pravdepodobnosťou druhá testovacia súprava testovala celkový amoniak. Celkový amoniak zahŕňa ako voľný (NH3), tak iónový (NH4+) amoniak. Ammonia Alert® meria iba voľný amoniak, pretože to je škodlivá forma. Iónový amoniak nemôže poškodiť tvoje ryby. Ako však stúpa pH, čoraz väčšie percento celkového amoniaku sa prevedie z iónového amoniaku na voľný amoniak, takže je dôležitá aj znalosť celkového amoniaku.

   Zdá sa, že Ammonia Alert® po vykonaní všetkých pokynov vôbec nefunguje. Farba sa nikdy nezmení?

   Ammonia Alert® je navrhnutý tak, aby zmenila farbu za prítomnosti voľného (plynného) amoniaku, nie amónneho (ionizovaného amoniaku), ktorý je neškodný pre ryby a iných vodných živočíchov. Čím dlhšie ho necháš v akváriu, tým je na túto vodu citlivejší. Najbežnejšie testovacie súpravy testujú celkový amoniak, ktorý je kombináciou voľného amoniaku + amoniaku = celkový amoniak. PH je určujúcim faktorom toho, aký typ je prítomný. Ak je tvoje pH kyslé (pod 7,0), je chemicky nemožné, aby existoval amoniak (škodlivý plyn). Testovacia súprava na celkový amoniak napriek tomu zaregistruje nameranú hodnotu, pretože detekuje voľný amoniak (škodlivý plyn) a amónny roztok (neškodná ionizovaná forma amoniaku). Čím je tvoje pH zásaditejšie, tým väčšia je pravdepodobnosť existencie amoniaku.

   Práve som kúpil Ammonia Alert® a už niekoľko dní je zafarbený na sivo. Čo to znamená?

   Šedivá farba označuje stav „alarmu“ amoniaku. Bol sivý alebo žltý, keď si test vyberal z obalu a vkladal do akvária? Ak bol žltý a teraz je „sivý“, znamená to, že máš vysokú hladinu amoniaku a mal by si čím skôr vykonať výmenu. Ak nie je možná výmena vody do 24 hodín, urob ošetrenie pomocou AmGuardu.

   Ako mám skladovať Ammonia Alert®, keď ho nepoužívam?

   Uchovávaj ho v malom množstve RO vody, aby bol senzor mokrý, aj keď ho nepoužívaš.

   Prihlás sa a nepremeškaj novinky, akcie a zľavy!

   Sprievodca akvaristikou

   » Zaujímavé články

   SHOPROKU2021

   Predajňa v Žiline

   Na predajni je možný osobný nákup, alebo po dohode vyzdvihnutie objednávok urobených vopred cez eshop. 

   Pondelok - Nedeľa: 09:00 - 19:00 
   NOVÝ VJAZD Z PARKOVISKA HYPERTESCA- VIAC
   P. O. Hviezdoslava 50C, (PARK PROSPERITY), Žilina, 0944 732 723

   Zákaznícka podpora Shrimp.sk
   Ondrej Svoboda
   Ondrej Svoboda
   (ESHOP: PO - PI od 7 - 17 h)
   Copyright © 2022 Ondrej Svoboda - Shrimp.sk