UPOZORNENIE: NOVÝ VJAZD K PREDAJNI V ŽILINE JE Z PARKOVISKA HYPERTESCA - VIAC INFO
Logo
Nevieš si rady? Zavolaj.
(ESHOP: PO - PI od 7 - 17 h)
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebuješ poradiť? Neváhaj nás kontaktovať.
Novinky
19.04.2023
NOVÉ BOJOVNICE V PONUKE
Do ponuky sme zaradili nové tipy vzácnych bojovníc: ALIEN BLUE-GREEN-GRAY ALIEN COOPER IMBELLIS RED TAIL Máme samčeky a aj samičky, ľahko si... čítať celé
19.04.2023
UPOZORNENIE O VJAZDE DO AREÁLU
Pôvodný vjazd z ulice P. O. Hviezdoslava JE UZAVRETÝ PRE CHODCOV AJ AUTÁ!!! Dostať k nám sa môžeš z parkoviska Hypertesca ideálne peši pre práve prebi... čítať celé
15.03.2023
VYHRAJ AKVÁRIUM ZA VRÁTENIE BOXU
Vyhraj kvalitné akvárium EHEIM Aquastar 54 l v hodnote 129 € aj s dopravou zdarma! Do súťaže sa môžeš zapojiť jednoducho. Ak sme ti už niekedy posie... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

razbory-za-polovicu

  1. Úvod
  2. Jazierka
  3. Jazierkové ryby
  4. Jeseter ruský - Acipenser gueldenstaedtii (DO JAZIERKA)

Jeseter ruský - Acipenser gueldenstaedtii (DO JAZIERKA)

Jeseter ruský je krásna ohromujúca ryba, ktorá sa vyznačuje kostenými štítkami po trupe tela. V porovnaní s inými jesetermi má širšiu a kratšiu hlavu.... celý popis
Dostupnosť
skladom
Doba dodania
Doručenie 06.06.2023 do 17:00. Objednaj dnes do 24:00
Cena pred zľavou
19,90 EUR
Ušetríš
4,91 EUR (25 % zľava)
14,99 EUR
12,49 EUR
bez DPH
ks
Číslo produktu:03354
Strážiť cenu / dostupnosť
Podobné produkty
  • Novinka
Jeseter malý - Acipenser ruthenus (DO JAZIERKA)
Cena pred zľavou 19,90 EUR
Ušetríš 4,91 EUR(- 25 %)
14,99 EUR
12,49 EUR bez DPH
25 % zľava
14,99 EUR
12,49 EUR bez DPH
Nie je skladom
  • Novinka
Jeseter hviezdnatý - Acipenser stellatus (DO JAZIERKA)
Cena pred zľavou 19,90 EUR
Ušetríš 4,91 EUR(- 25 %)
14,99 EUR
12,49 EUR bez DPH
25 % zľava
14,99 EUR
12,49 EUR bez DPH
skladom
ks
Najdôležitejšie informácie

Jeseter ruský je krásna ohromujúca ryba, ktorá sa vyznačuje kostenými štítkami po trupe tela. V porovnaní s inými jesetermi má širšiu a kratšiu hlavu. Farba chrbta Jesetera ruského sa pohybuje od olivovej po tmavo hnedú a postupne sa rozjasňuje až po striebornú na bokoch a bruchu. 

Popis Jesetera ruského

Jeseter ruský je dlhoveká ryba, ktorá môže žiť desiatky rokov. Môže dosiahnuť až 2 metre na dĺžku a vážiť viac ako 100 kg. Vyznačuje sa pomerne pomalým rastom a kým dosiahnutie dospelosti môže trvať 7 - 10 rokov.  V jazierkách dorastá zvyčajne 130 - 160 cm. 

Jester ruský sa v minulosti vzácne nachádzal aj na Slovensku v povodí Dunaja. Avšak, jej populácia je ohrozená kvôli prílišnému rybolovu a zmenám v jej prirodzenom prostredí. Preto sa v mnohých krajinách uskutočňujú programy na ochranu a obnovu populácie tejto krásnej ryby, aby mohla aj naďalej okúzľovať svojou krásou a byť súčasťou ekosystémov riek a jazier. Naše jesetery pochádzajú zo slovenského odchovu.

Ako sa starať o jesetera ruského v jazierku?

Jeseter ruský je stredne náročný na chov, pretože potrebuje veľa priestoru a chladnejšiu vodu ako iné jesetery. Ak sa rozhodneš chovať tieto ryby v jazierku, je dôležité venovať pozornosť ich potrebám a zabezpečiť im optimálne podmienky: 

Veľkosť jazierka: Jeseter ruský je veľká ryba, ktorá potrebuje veľa priestoru na plávanie a pohyb. Pre jednu rybu odporúčame minimálne 10 000 litrov vody.

Voda: Jeseter ruský potrebuje čistú a dobre cirkulujúcu vodu, s dostatočným obsahom kyslíka. Voda by mala mať pH hodnotu medzi 6,5 a 8,5.  Tento jeseter je adaptabilný na rôzne teplotné podmienky, avšak jeho optimálne životné podmienky sú spojené so studenou až mierne teplou vodou. Teplota vody, ktorú dokáže zvládnuť, závisí od konkrétnej populácie a individuálnych preferencií.

Všeobecne platí, že Jeseteri ruskí preferujú vody s teplotami od približne 5 °C do 20 °C. Tieto teplotné rozsahy sú typické pre chladnejšie oblasti, ako sú rieky a jazerá v strednej a severnej Európe. Pri vyšších teplotách sa zdržiavajú v hlbších, chladnějších vodách.

Filtrácia: Jeseter ruský produkuje veľa odpadu a potrebuje silnú a spoľahlivú filtráciu, ktorá zachytí všetky nečistoty a zachová vodu čistú.

Kŕmenie: Jeseter ruský je dravá ryba a potrebuje v strave dostatok bielkovín a tukov. Môžeš im podávať kŕmnu zmes pre jeseterov alebo im dávať živú potravu, ako napríklad ryby alebo krevety.

Kontrola vody: Je dôležité pravidelne testovať kvalitu vody v jazierku a udržiavať ju v optimálnom stave. Ak sa vyskytnú problémy, je potrebné okamžite zasiahnuť a vyriešiť ich.

Ochrana pred predátormi: Jeseter hviezdnatý môže byť ohrozený predátormi, ako sú napríklad vtáky alebo vodné hady. Preto je dôležité chrániť ich pred týmito nebezpečenstvami pomocou siete alebo iného fyzického zabezpečenia.

Prezimovanie Jesetera ruského

Jeseter ruský prezimuje v hlbokých jazierkach, kde môže nájsť príhodné podmienky na prežitie počas zimy. V chladnej vode sa jeho metabolizmus spomaľuje a ryba tak môže prežiť aj niekoľko mesiacov bez kŕmenia.

Jeseter ruský a CITES

Jeseter ruský je zahrnutý v zozname druhov chránených dohovorom CITES, ktorý zabezpečuje ochranu ohrozených druhov rastlín a živočíchov. Jeho nelegálny odlov a obchodovanie spôsobili v minulosti výrazné zníženie populácií a preto je jeho chov a predaj pod prísnou reguláciou. Naše jesetery pochádzajú zo slovenského odchovu a pri ich kúpe obdržíš od nás potvrdenie o pôvode. 

Jeseter ruský - Acipenser gueldenstaedtii v skratke:

Veľkosť pri predaji: 20-30 cm
Max. veľkosť: 150 - 200 cm
Vek: cca 30 - 40 rokov pri dobrých podmienkach aj oveľa viac
Sfarbenie: rôzne
Správanie: mierumilovné (nehodia sa k akváriovým rybám)
Odchov: možný
Krmivo: všežravec, rastliny, riasy, larvy hmyzu, hmyz, červy, kôrovce, špeciálne krmivo pre jesetere
Veľkosť nádrže: od 10000 l, hĺbka min 130 cm
Optimálna teplota vody: 10 – 18 °C
Požadované pH: 6,5 – 8
Spolunažívanie: iné mierumilovné jazierkové ryby
Vedecký názov: Acipenser gueldenstaedtii
Náročnosť chovu: náročnejšie na priestor a teplotu vody
Pôvod: Európa

 

Prihlás sa a nepremeškaj novinky, akcie a zľavy!

Sprievodca akvaristikou

» Zaujímavé články

najlepsia-akvaristika-2022

SHOPROKU2021

Predajňa v Žiline

Na predajni je možný osobný nákup, alebo po dohode vyzdvihnutie objednávok urobených vopred cez eshop.

Pondelok - Nedeľa: 09:00 - 19:00 
NOVÝ VJAZD Z PARKOVISKA HYPERTESCA - VIAC
P. O. Hviezdoslava 50C, (PARK PROSPERITY), Žilina, 0944 732 723

Zákaznícka podpora Shrimp.sk
Ondrej Svoboda
Ondrej Svoboda
(ESHOP: PO - PI od 7 - 17 h)
Copyright © 2023 Ondrej Svoboda - Shrimp.sk