UPOZORNENIE: NOVÝ VJAZD K PREDAJNI V ŽILINE JE Z PARKOVISKA HYPERTESCA - VIAC INFO
Logo
Nevieš si rady? Zavolaj.
(ESHOP: PO - PI od 7 - 17 h)
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebuješ poradiť? Neváhaj nás kontaktovať.
Novinky
19.04.2023
NOVÉ BOJOVNICE V PONUKE
Do ponuky sme zaradili nové tipy vzácnych bojovníc: ALIEN BLUE-GREEN-GRAY ALIEN COOPER IMBELLIS RED TAIL Máme samčeky a aj samičky, ľahko si... čítať celé
19.04.2023
UPOZORNENIE O VJAZDE DO AREÁLU
Pôvodný vjazd z ulice P. O. Hviezdoslava JE UZAVRETÝ PRE CHODCOV AJ AUTÁ!!! Dostať k nám sa môžeš z parkoviska Hypertesca ideálne peši pre práve prebi... čítať celé
15.03.2023
VYHRAJ AKVÁRIUM ZA VRÁTENIE BOXU
Vyhraj kvalitné akvárium EHEIM Aquastar 54 l v hodnote 129 € aj s dopravou zdarma! Do súťaže sa môžeš zapojiť jednoducho. Ak sme ti už niekedy posie... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

razbory-za-polovicu

 1. Úvod
 2. Krevety
 3. Krevetka Harlequin - Caridina cf. spongicola

Krevetka Harlequin - Caridina cf. spongicola

Krevetky Harlequin zo Sulawesi v Indonézii majú jedinečné sfarbenie a kresbu. Patria medzi najkrajšie a zároveň najnáročnejšie krevety. Kým si nezvykn... celý popis
Dostupnosť
Nie je skladom
12,90 EUR
10,75 EUR
bez DPH
Momentálne nie je k dispozícii
Číslo produktu:04103
Strážiť cenu / dostupnosť
Podobné produkty
  Krevetka Harlequin 10 ks - Caridina cf. spongicola
  Cena pred zľavou 89,00 EUR
  Ušetríš 4,00 EUR(- 4 %)
  85,00 EUR
  70,83 EUR bez DPH
  4 % zľava
  85,00 EUR
  70,83 EUR bez DPH
  Nie je skladom
   Krevetka Harlequin 20 ks - Caridina cf. spongicola
   Cena pred zľavou 178,00 EUR
   Ušetríš 19,00 EUR(- 11 %)
   159,00 EUR
   132,50 EUR bez DPH
   11 % zľava
   159,00 EUR
   132,50 EUR bez DPH
   Nie je skladom
   Najdôležitejšie informácie

   Krevetky Harlequin zo Sulawesi v Indonézii majú jedinečné sfarbenie a kresbu. Patria medzi najkrajšie a zároveň najnáročnejšie krevety. Kým si nezvyknú na nové prostredie, zvyknú byť dosť plaché, no akonáhle sa aklimatizujú, je ich viac vidieť a viac vyniknú aj ich úžasné farby. Chovať ich je výzvou pre nejedného chovateľa, no dá sa to zvládnuť. Nižšie ti poradíme ako na to.

    

   Predaj a dodanie

   Ak nie je tento druh v e-shope skladom, môžeš nám objednávku poslať e-mailom na info@shrimp.sk. Do objednávky uveď kontaktné údaje, počty a druhy krevetiek a spôsob odberu – osobný alebo kuriérom. My ťa zaradíme do poradovníka záujemcov, pričom uprednostňujeme zákazníkov s osobným odberom. Krevetky v závislosti od druhu a počtu dodávame do 2–5 týždňov.

    

   Popis kreviet Caridina spongicola

   Ich latinské meno je odvodené od skutočnosti, že vo svojom prirodzenom biotope sa živia riasami rastúcimi na vodných hubách. Predpokladalo sa, že bez týchto húb ich chov a odchov v zajatí nebude možný, no neskôr sa ukázalo, že opak je pravdou. Harlekýni majú nevšedné sfarbenie kombinujúce výraznú bordovú, čiernu a bielu farbu.

   Rozdiely medzi samčekom a samičkou sú len veľmi malé. Samičky bývajú o niečo väčšie a majú väčšie bruško, ale vzhľadom na veľkosť týchto krevetiek, sa rozoznáva pohlavie veľmi ťažko.

    

   Akvárium pre krevetky Harlequin

   Základom úspešného chovu je dobre zabehnutá nádrž s kvalitnou filtráciou. Pre dosiahnutie dobrej stability prostredia v akváriu odporúčame objem minimálne 50 litrov. Vhodnejší je samozrejme väčší, aspoň 70–100 litrov. U nás používame holandský filter, ktorý tvorí celú zadnú stenu akvária s hrúbkou až 7 cm. Vodu prečerpávajú dva vzduchom poháňané „bublifuky“ z bežných dvojramenných penových filtrov. Tak je zabezpečený veľký prietok, naozaj veľká filtračná plocha a pritom len slabý prúd vody. Navyše sa takýto filter neupcháva a bez čistenia môže vydržať až niekoľko rokov.

   Nádrž stačí zariadiť jednoducho kameňmi, suchým lístím a konárikmi. Substrát nie je nutný, no môžeš použiť bežný kremičitý piesok. Rastlinky rovnako nie sú nutnosťou, no mach by v akváriu nemal chýbať. Ak chceš do substrátu zasadiť nejaké rastlinky, tak skôr nenáročné.

    

   Parametre a výmena vody

   Veľmi dôležité pri chove náročnejších krevetiek je dosiahnutie podobných parametrov vody, akú majú v ich prirodzenom prostredí. Bez merača vodivosti vody a aspoň papierikových testov 5 v 1 alebo 6 v 1 sa nezaobídeš. Lepšie je mať pre častejšiu kontrolu aj merač pH.

   Pri chove Harlekýnov sa používa osmotická voda zmiešaná s minerálmi SaltyShrimp 8,5 tak, aby malo pH približne 7,5–8,5, GH 5–12 °dGH, uhličitanová tvrdosť 5–10 °dH, teplota medzi 27–29 °C. Po namiešaní má voda vodivosť 270 až 290 μS (mikrosiemens). Minerály 8,5 si vyžadujú náročnejšie rozmiešanie, keďže pre dosiahnutie vyššieho pH sa musia rozmiešavať dlhšie. Sú dva spôsoby:

   • Osmotickú vodu zohreješ aspoň na 32–34 °C a čerpadlami ju necháš spolu s minerálmi premiešavať 2–4 dni. Na 20 litrov vody sa odporúča 1 odmerka minerálov. Keď bude mať voda vhodné parametre, môžeš ju nechať ochladnúť na teplotu vody v akváriu. Minerály sfarbia vodu do biela, no postupne, ako sa budú rozpúšťať sa voda vyčistí.
   • Minerály sa dajú rozmiešavať aj použitím CO2, ktorým necháš vodu jemne prebublávať asi 5 dní. Následne treba CO2 z vody uvoľniť pridávaním O2 počas 24 hodín.

   Čím bude nádrž zabehnutá dlhšie, tým bude výmena vody menej potrebná. Na začiatku odporúčame 10–30 % za 1–2 týždne. Výmenu môžeš prispôsobiť podľa hodnôt NO3. Keď bude hodnota dusičnanov vyššia, rob ju častejšie.

    

   Kŕmenie krevetiek Harlequin

   Najlepším krmivom pre krevetky sú riasy a ak je akvárium dlho zabehnuté s jemnými zelenými riasami, je to pre ne najlepšie, čo môže byť. Inak treba kŕmiť naozaj opatrne, radšej len v malých množstvách, maximálne 1x denne. Večer pred zhasnutím je to vhodnejšie, keďže krevetky sú vtedy menej plaché a aktívnejšie. Vo veľmi malom množstve používame zmes Neocaridina a ako doplnok žihľavové granule. V akváriu by nemalo chýbať suché lístie. Kŕmenie môžeš raz za pár dní pokojne vynechať. Krevetky nikdy neuhynú od hladu.

    

   Rozmnožovanie Caridina spongicola

   Harlekýni sa množia ako bežné krevetky v sladkej vode. Samička nosí 20 až 30 dní na brušku 10–15 vajíčok, z ktorých sa liahnu priamo malé krevetky.

    

   Krevetka Harlequin (Caridina spongicola) v skratke:

   Používané názvy: Caridina sp. Spongicola, Harlekýn, Harlequin shrimp,
   Veľkosť pri predaji: od 1 cm
   Max. veľkosť: 1,5 cm
   Vek: do 2 rokov
   Správanie: mierumilovné
   Optimálna teplota vody: 27–29 °C
   Požadované pH: okolo 8
   Celková tvrdosť vody: 5 až 12 °DGH
   Uhličitanová tvrdosť: 5–10 °KH
   Pôvod: Indonézia, Sulawesi
   Odporúčané krmivo: krmivá pre krevety, riasy, spirulina, sparená žihľava a zelenina

    

    

   Prihlás sa a nepremeškaj novinky, akcie a zľavy!

   Sprievodca akvaristikou

   » Zaujímavé články

   najlepsia-akvaristika-2022

   SHOPROKU2021

   Predajňa v Žiline

   Na predajni je možný osobný nákup, alebo po dohode vyzdvihnutie objednávok urobených vopred cez eshop.

   Pondelok - Nedeľa: 09:00 - 19:00 
   NOVÝ VJAZD Z PARKOVISKA HYPERTESCA - VIAC
   P. O. Hviezdoslava 50C, (PARK PROSPERITY), Žilina, 0944 732 723

   Zákaznícka podpora Shrimp.sk
   Ondrej Svoboda
   Ondrej Svoboda
   (ESHOP: PO - PI od 7 - 17 h)
   Copyright © 2023 Ondrej Svoboda - Shrimp.sk