UPOZORNENIE: NOVÝ VJAZD K PREDAJNI V ŽILINE JE Z PARKOVISKA HYPERTESCA - VIAC INFO
Logo
Nevieš si rady? Zavolaj.
(ESHOP: PO - PI od 7 - 17 h)
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebuješ poradiť? Neváhaj nás kontaktovať.
Novinky
19.04.2023
NOVÉ BOJOVNICE V PONUKE
Do ponuky sme zaradili nové tipy vzácnych bojovníc: ALIEN BLUE-GREEN-GRAY ALIEN COOPER IMBELLIS RED TAIL Máme samčeky a aj samičky, ľahko si... čítať celé
19.04.2023
UPOZORNENIE O VJAZDE DO AREÁLU
Pôvodný vjazd z ulice P. O. Hviezdoslava JE UZAVRETÝ PRE CHODCOV AJ AUTÁ!!! Dostať k nám sa môžeš z parkoviska Hypertesca ideálne peši pre práve prebi... čítať celé
15.03.2023
VYHRAJ AKVÁRIUM ZA VRÁTENIE BOXU
Vyhraj kvalitné akvárium EHEIM Aquastar 54 l v hodnote 129 € aj s dopravou zdarma! Do súťaže sa môžeš zapojiť jednoducho. Ak sme ti už niekedy posie... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

razbory-za-polovicu

 1. Úvod
 2. Ryby
 3. Bojovnice
 4. Bojovnica Alien Copper - samica

Bojovnica Alien Copper - samica

Betta smaragdina

Betty Alien sú vyšľachtené z divokých bojovníc (Betta splendens, Betta smaragdina a/alebo Betta mahachaiensis). Charakteristické pre ne je predovšetký... celý popis
Dostupnosť
Nie je skladom
Cena pred zľavou
19,90 EUR
Ušetríš
3,00 EUR (15 % zľava)
16,90 EUR
14,08 EUR
bez DPH
Momentálne nie je k dispozícii
Číslo produktu:00116
Pohlavie:Samica
Variant:Short tail
Strážiť cenu / dostupnosť
Podobné produkty
 • Novinka
Bojovnica Alien Copper - samica
Cena pred zľavou 19,90 EUR
Ušetríš 3,00 EUR(- 15 %)
16,90 EUR
14,08 EUR bez DPH
15 % zľava
16,90 EUR
14,08 EUR bez DPH
Nie je skladom
Najdôležitejšie informácie

Betty Alien sú vyšľachtené z divokých bojovníc (Betta splendens, Betta smaragdina a/alebo Betta mahachaiensis). Charakteristické pre ne je predovšetkým výrazné žiarivé sfarbenie s kovovým odleskom, ktoré môže byť dosť variabilné. Tiež ich možno odlíšiť podľa tmavého vzoru na plutvách. 

Pochádza z oblasti juhovýchodnej Ázie, kde sa vyskytuje vo vodných tokoch a jazierkach s čistou vodou. Sýte a zaujímavé sfarbenie robí z Betty Alien jednu z najatraktívnejších rýb medzi akvaristami.

Betta smaragdina má stredne veľké telo a dorastá do dĺžky približne 6 cm. Farba variantu Alien Cooper je naozaj jedinečná. Šedo medené kovové odlesky lámu dopadajúce svetlo do najrôznejších farieb. Jej chovanie je podobné bojovniciam Betta splendens. Čiže samce sa v jednej nádrži neznesú a ideálny je pomer 1 samec na 2 samice.

Kŕmenie Bojovnice smaragdovej

Betta Alien je všežravá ryba a potrebuje pestrú stravu. Je vhodné ju kŕmiť rôznymi druhmi krmiva, vrátane suchého, mrazeného a živého krmiva, ako sú napríklad larvy komárov, červy alebo planktón. Vhodné je tiež podávať jej krmivo s vyšším obsahom bielkovín, napríklad rybie mäso alebo krevety.

Rozmnožovanie Betta smaragdina

Betta smaragdina je jednoduchá ryba na rozmnožovanie a nie je náročná na chov. Párenie sa môže uskutočniť pri teplote vody okolo 26 až 28 °C. Samec stavia penové hniezdo na hladine vody a samica kladie vajíčka do hniezda, alebo ich do hniezda umiestni. Po nakladení vajíčok je dôležité samičku odloviť, pretože samec môže byť agresívny a napádať ju. Samička tiež môže ikry požierať.

Samičky Betta smaragdina sú menšie ako samci, dosahujú dĺžky približne 5 cm. Ich farba je menej výrazná, zvyčajne sú sfarbené v odtieňoch sivej, zelenej alebo hnedej farby ale s výraznámi šupinkami. Na rozdiel od samcov nemajú tak výrazné plutvy ani chvost, ich tvar je skôr zaoblený. Samičky Betta smaragdina o niečo mierumilovnejšie a menej agresívne ako samci, preto sa v spoločenskom akváriu môžu vyznačovať pokojnejším správaním.

Podmienky pre chov Betta smaragdina Cooper

Betta smaragdina Alien potrebuje vhodné podmienky v akváriu pre optimálne zdravie a pohodu. Tu sú niektoré základné podmienky, ktoré treba zabezpečiť:

 1. Veľkosť akvária: Minimálna veľkosť akvária pre jedného samca Betta smaragdina by mala byť 20 litrov. Väčšie akváriá sú lepšie, pretože poskytujú väčší priestor na plávanie a životné prostredie pre ďalšie rastliny a dekorácie.
 2. Teplota vody: Betta smaragdina potrebuje teplotu vody 24-30 °C, optimálne je 26-27 °C.
 3. Parametre vody: pH by mal byť v rozmedzí 6,0 až 7,5 a tvrdosť vody by mala byť 5-15 dH. Dôležité je tiež meniť vodu pravidelne a zachovávať čistotu v akváriu.
 4. Filtrácia: Betta smaragdina vyžaduje kvalitnú filtráciu. Ideálne je použiť filtrovacie médium, ktoré udržuje kvalitu vody a zabezpečuje dobrú cirkuláciu.
 5. Osvetlenie: Rastliny v akváriu potrebujú primerané osvetlenie. Pre Betta smaragdina by malo byť osvetlenie dostatočné, ale nie príliš intenzívne, aby sa zabránilo prehriatiu vody.
 6. Dekorácie a úkryty: Betta smaragdina potrebuje miesta na skrývanie a oddych. Kameňové alebo drevené úkryty, rastliny a iné dekorácie sú vhodné na poskytnutie miesta na skrývanie. Vhodné sú kryptokoryny, Microsoria, ale tiež mandľovníkové lístie.
 7. Kryt akvária: Akvárium musí byť dobre zakryté, inak môže táto ryba ľahko vyskočiť.
 8. Slabší prúd vody: Betty obľubujú stojace vody a silný prúd ich príliš vyčerpáva. Preto by malo byť prúdenie vody v akváriu miernejšie.

Vyhovujúce podmienky v akváriu sú pre Betta smaragdina alien veľmi dôležité, aby sa zabránilo zdravotným problémom a aby sa zabezpečilo optimálne prostredie pre rast a vývoj.

Bojovnica smaragdová Alien Cooper – Betta smaragdina stručne:

Veľkosť pri predaji: 4–5 cm
Max. veľkosť: 6 cm
Vek: 2–3 roky
Sfarbenie: kovovo sivé, medené až dúhové
Správanie: pokojné
Odchov: stredne obtiažny
Krmivo: sušené, vločkové, mrazené, živé
Veľkosť nádrže: od 20 l
Optimálna teplota vody: 26–28 °C
Požadované pH: 6,5–7,5
Celková tvrdosť vody: 5 až 20 °
Spolunažívanie: pokojné ryby, filtrujúce krevety,  slimáky a mušle
Vedecký názov: Betta smaragdina alien
Synonymické názvy: Bojovnica smaragdová
Náročnosť chovu: nenáročná
Pôvod: Thajsko, Vietnam, Indonézia

Tovar zaradený v kategóriách
Prihlás sa a nepremeškaj novinky, akcie a zľavy!

Sprievodca akvaristikou

» Zaujímavé články

najlepsia-akvaristika-2022

SHOPROKU2021

Predajňa v Žiline

Na predajni je možný osobný nákup, alebo po dohode vyzdvihnutie objednávok urobených vopred cez eshop.

Pondelok - Nedeľa: 09:00 - 19:00 
NOVÝ VJAZD Z PARKOVISKA HYPERTESCA - VIAC
P. O. Hviezdoslava 50C, (PARK PROSPERITY), Žilina, 0944 732 723

Zákaznícka podpora Shrimp.sk
Ondrej Svoboda
Ondrej Svoboda
(ESHOP: PO - PI od 7 - 17 h)
Copyright © 2023 Ondrej Svoboda - Shrimp.sk